Obnovit stránku

Mistři slova - Quo vadis

Audiokniha
299 Kč
272 Kč bez DPH

Mistři slova - Quo vadis

Historický román Quo vadis odehrávající se v období starověkého Říma v podání Jaromíra Meduny

Ukřižování, roztrhání lvy nebo upálení, tak vypadala odplata za křesťanskou víru v jejích začátcích. Slavný historický román o moci a čistotě duše nás zavádí do starověkého Říma, kde právě vládne císař Nero. Pompézní a mocná říše se zmítá v ostrém kontrastu mezi prostopášností bohatých a utrpením chudých. Římskou společnost však rozděluje především víra. Po dramatických událostech chce proslulý krutovládce Nero potrestat křesťany, které obvinil ze zapálení Říma. Podaří se jim zvítězit v zápasu o milost?
Edice Mistři slova je plná literárních pokladů. Naše nejlepší herecké hlasy, které jsou nám tak blízké, namlouvají své oblíbené knihy a významná literární díla, která je oslovila, ovlivnila a k nimž se třeba i rádi vracejí. Každý měsíc se můžete v Edici Mistři slova těšit na nové příběhy v jedinečném podání našich mistrů mluveného slova a potěšit tak svá srdce.

Henryk Sienkiewicz

Uznávaný prozaik se narodil v polské rodině venkovských šlechticů. Po prodeji statku přesídlil společně s rodiči do Varšavy, kde vystudoval dějiny. Na univerzitě ovlivnil Sienkiewicze rozvíjející se vědecký proud pozitivismu. Kromě toho se intenzivně věnoval cestování, ale zaznamenával také příběhy z každodenního života ve Varšavě. Do dějin se nejvíce zapsal svými romány, mapujícími polskou a křesťanskou historii, zvláště pak dílem Quo vadis. V roce 1905 se dočkal Nobelovy ceny za literaturu.

Jaromír Meduna

Herec pocházející z Prahy vystudoval DAMU a poté působil v několika známých divadlech po celé republice. Od 90. let hraje na scénách pražských divadel, kde nejvíce exceloval v komediálních rolích Divadla ABC, například ve hře Sestup Orfeův nebo Šakalí léta. Ztvárnil také několik filmových rolí, ale posluchači ho znají především z rozhlasu a dabingu, kdy k nim promlouvá jako Robert De Niro, Anthony Hopkins nebo John Malkovich. Patří k němu také nezapomenutelný hlas detektiva Hercula Poirota.

Parametry a specifikace

Audio

Délka 25:09:49

Autor

Autor Henryk Sienkiewicz
Interpret Jaromír Meduna

Podrobnosti

Rok vydání 2 017
Kategorie Dějiny a historie, Klasická díla, Zahraniční literatura
Série Mistři slova (audio)
Jazyk česky
MIME typ mp3
Kód:  AUD03041
P-DC1-WEB28