Obnovit stránku

Mlčení

Audiokniha
299 Kč
272 Kč bez DPH

Mlčení

Světoznámý román slavného japonského spisovatele vypráví o prvním nárazu západního myšlení na japonskou duchovní kulturu

Nejúspěšnější román japonského autora Šúsaku Endó. Kniha byla vyznamenána Tanizakiho literární cenou a je přeložena do mnoha světových jazyků.
Drsný a zároveň poetický i myšlenkově bohatý příběh o zániku křesťanské misie v Japonsku v 17. století. Téma, které o něco dříve zpracoval i český spisovatel Jaroslav Durych v rozsáhlé epopeji Služebníci neužiteční, Endó pojal z neobvyklé perspektivy japonského katolického křesťana.
Kniha sleduje cestu evropského jezuitského kněze, který se se svým spolubratrem vydává na beznadějnou misijní výpravu, je zajat, vězněn, nakonec veřejně odpadne od víry, když tak jako mnozí další šlápne na Kristův obraz. Učiní to ani ne tak z vlastní slabosti, byť tu si stále bolestněji uvědomuje, ale hlavně proto, že kvůli němu jsou mučeni a zabíjeni japonští věřící, ti pevní i ti, kteří již podlehli slabosti a Krista zapřeli. Nakonec se mu zjeví živá tvář Kristova, kterou celý život hledal, v neumělém a sešlapaném obličeji na desce, na kterou šlapaly a budou šlapat dál tisíce prostých věřících nucených křesťanství opustit. Dochází poznání v té největší poníženosti a naprosté bezmoci, která zároveň neúprosně odhalila povrchnost jeho dosavadní víry a představ o životě.
Svou aktuálnost si román bezpochyby zachovává dnes stejně jako v době svého vzniku. Mlčení je považováno za nejzávažnější Endóovo dílo a byly podle něj natočeny dva filmy.

Napsali o knize Mlčení

„Zajímavá exkurze do mysli mladého misionáře při jeho střetu se svébytnou cizí kulturou, nepřátelskou k jeho náboženskému přesvědčení. Líbilo se mi, jak autor střídal styly vyprávění a je znát, že historickou problematiku měl nastudovanou důkladně.“

Hodnocení na databazeknih.cz

„Kultivovaný, křehký román o jen těžko vyslovitelných věcech.“

Hodnocení na databazeknih.cz

5,0
Hodnotil 1 zákazník
100 %
zákazníků doporučuje

Parametry a specifikace

Audio

Délka 09:49:26

Autor

Autor Šúsaku Endó
Interpret Martin Zahálka

Podrobnosti

Rok vydání 2 020
Velikost 128 kbps 540 MB
Kategorie Audioknihy, Dějiny a historie, Zahraniční literatura
Jazyk česky
Kód:  AK1B983
Záruka: 24 měsíců
P-DC1-WEB29