Obnovit stránku

Mlýn na mumie

Audiokniha
299 Kč
247 Kč bez DPH

Mlýn na mumie

Humorný detektivní román oceněný prestižní cenou Magnesia Litera 2015 v kategorii próza a Nejlepší audiokniha roku 2015

Komisař Durman je sympatický poživačný prasák. V této staropražské detektivce sice vyšetřuje sérii bizarních vražd, hodně času však věnuje ženským vnadám, dobré krmi či zrzavému moku.

Zažijete s ním honičku na střechách zteřelého židovského ghetta, navštívíte nejstarší pražský bordel, s císařem Maxmiliánem si odskočíte do Mexika a v proslulém pouličním hotelu Kandelábr si pochutnáte na nadívaném jehněčím srdíčku. Pod starosvětsky klimbavým hávem se však skrývá i symbolický počátek. Zatímco se rozorávají mohyly, parní mlýny melou kosti starých bojovníků na spodium pro cukrovary. A ten bílý prášek je již drogou naší doby.  


Audiokniha roku 2015

1. místo v kategorii Audiokniha roku - Absolutní vítěz

1. místo v kategorii Nejlepší audiokniha - četba


"Jde o koktejl namíchaný z prvků reality a fikce, detektivních a historických románů, červené knihovny a cestopisů, servírovaný ve staré dobré c. k. rakouské kavárně, či lépe v té nejzaplivanější putyce na periferii... Je literární hláškovou perlou, v audioknize navíc excelentně interpretovanou Ivanem Řezáčem, který dodal Stančíkovu textu tu pravou šťavnatost požitkářství, přirozeně zvládl všechnu nadsázku a humor"
 - Naposlech.cz

"Mlýn na mumie je po všech stránkách jedinečnou knihou, která si veškerá svá ocenění bezezbytku zaslouží. Avšak nejnovější audiokniha z vydavatelství Tympanum pozvedá celý příběh o příslovečný stupínek výše, čímž z něj dělá opravdu výjimečný zážitek, ke kterému se budou posluchači bezpochyby velmi rádi vracet."
 - Schefikuvblog.eu


Petr Stančík (1968)

Dříve známý jako Odillo Stradický ze Strdic, od roku 2007 publikuje pod svým občanským jménem. Vydal mimo jiné knihy básní Černý revolver týdne (2004) a Virgonaut (2010), prózy Admirál čaje (1996), Fosfen (2001) a Pérák (2008), pro děti interaktivní pohádkový thriller Mrkev ho vcucla pod zem (2013). V poslední době se věnuje dějinám středověkého bratrstva Obruče a kladiva.

4,1
hodnotilo 13 zákazníků
100+
zákazníků již zakoupilo
80 %
zákazníků doporučuje
Všechna hodnocení

Parametry a specifikace

Audio

Délka 12:02:07

Autor

Autor Petr Stančík
Interpret Ivan Řezáč

Podrobnosti

Velikost 128 kbps 667 MB
Kategorie Audioknihy, Česká literatura, Dějiny a historie, Detektivky, thrillery
Jazyk česky
Kód:  AKZ913
Záruka: 24 měsíců
Prod. číslo:  8594072279133
Máte dotaz na toto zboží?
Zavoláme vám
P-DC1-WEB27