Obnovit stránku

Prodloužili jsme pro vás otevírací dobu našich prodejen, abyste mohli dárky letos nakoupit v klidu a bez stresu.

Mokrá ryba

Audiokniha
369 Kč
305 Kč bez DPH

Mokrá ryba

Mokrá ryba je grandiózní román, skvělá detektivka, ale i dokonalá dobová freska

Berlín roku 1929. Město, které je v rauši. Kokain, ilegální noční kluby, politické pouliční bitvy – zkrátka život na hraně i za ní. Mladý, ctižádostivý komisař Gereon Rath byl po neúmyslném zabití civilisty v rodném Kolíně nad Rýnem přesunut na berlínské mravnostní oddělení.
Tam se ale na vlastní pěst zaplétá do vyšetřování, které vede oddělení vražd. Neznámý mrtvý, jehož tělo nese stopy bestiálního mučení, je pro berlínskou mordpartu záhadou. Ovšem Gereon Rath při svém pátrání zjistí, že situace je mnohem komplikovanější, než se na první pohled zdá.
Zatímco se policejní sbor potýká s vyostřenými demonstracemi, mladý detektiv se do případu zaplétá čím dál víc. A vůbec netuší, že svým vyptáváním píchl do vosího hnízda…
Literární předloha úspěšného seriálu Babylon Berlin.

Napsali o knize Mokrá ryba

Mokrá ryba je napínavý příběh ze světa drog, ilegálních nočních podniků, pornografie a pouličních politických bitek. Autorovi se podařilo přesvědčivě zachytit atmosféru starých časů, pracuje s historickými skutečnostmi, zasazuje věci do souvislostí a někdy překvapí zajímavými detaily.

Novinky.cz

Na rozdíl od autorů klasických detektivních příběhů si Kutscher ztížil práci tím, že se rozhodl svůj román zasadit do minulosti. Mimo vymýšlení nápadité zápletky a uvěřitelných postav věnoval velkou část své přípravy i historickým rešerším.

MF Dnes

Nejdivočejší léta Berlína: grandiózní román Volkera Kutschera je skvělá detektivka, ale i dokonalá dobová freska.

Die Welt Online

Kutscher dokonale popsal dekadenci Výmarské republiky, s krví v berlínských ulicích i hrozivě číhajícími nacisty.

Sunday Times

Číst Kutscherův román je jako dívat se na černobílý film doplněný o aplikaci, která vám zprostředkuje dokonce i chutě a vůně, tak detailně popisuje autor atmosféru dané doby. 

Der Tagesspiegel

Volker Kutscher

Volker Kutscher se narodil v roce 1962 v Lindlaru v Severním Porýní-Vestfálsku, dětství strávil v Horním Rakousku.  Studoval němčinu, filozofii a historii na univerzitách v Kolíně nad Rýnem a Wuppertalu. Než se stal spisovatelem a scénáristou na plný úvazek pracoval jako regionální novinář.  V současnosti žije v Kolíně nad Rýnem a kromě své vlastní tvorby se věnuje i psaní scénářů pro televizi. 
Kutscherova série kriminálních případů komisaře Gereona Ratha se stala světovým bestsellerem.  V současnosti se po celém světě prodalo již více než milion výtisků.  V říjnu 2017 premiérově odvysílá TV SKY zatím nejdražší německý TV seriál Babylon Berlin na motivy zmiňované knižní série. 

Jan Teplý

Po studiu na pražské konzervatoři získal první angažmá v Klicperově divadle v Hradci Králové. Odtud v roce 1998 odešel do Divadla po Palmovkou, kde působí dodnes. Kromě toho hostoval v Divadle na Vinohradech a ve Švandově divadle, objevil se i na menších pražských scénách a v představeních v rámci Letních shakespearovských slavností.
Hrál v několika filmech (např. Kožené slunce, Hezké chvilky bez záruky, Andělé všedního dne) a známý je z televizního seriálu Temný kraj, kde ztvárnil jednu z hlavních postav, a účinkoval i v dalších (např. Zdivočelá země, Kriminálka Anděl, Ulice, České století). Spolupracuje též s rozhlasem a věnuje se dabingu (daboval třeba hlavní postavu kriminálního komisaře Gereona Ratha v seriálu Babylon Berlin). 

4,8
hodnotilo 11 zákazníků
50+
zákazníků již zakoupilo
90 %
zákazníků doporučuje
Všechna hodnocení

Parametry a specifikace

Audio

Délka 17:12:07

Autor

Autor Volker Kutscher
Interpret Jan Teplý

Podrobnosti

Velikost 128 kbps 1 001 MB
Kategorie Audioknihy, Detektivky, thrillery, Zahraniční literatura
Série Gereon Rath (audio)
Díl série 1.
Jazyk česky
Kód:  AK1A966
Záruka: 24 měsíců
Máte dotaz na toto zboží?
Zavoláme vám
WEB17