Obnovit stránku
Aktuální rychlost doručení Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-1 den 0-1 den 1-3 dny 0-1 den 2-3 dny 2-3 dny

Upozorňujeme na podvodné SMS, které lákají na nevyzvednuté výhry ze slosování. Více zde. 

Můj život mezi slzami a smíchem

Kniha, česky
399 Kč
319 Kč
290 Kč bez DPH

Můj život mezi slzami a smíchem

Legendární herečka Jiřina Bohdalová téměř v devadesáti letech vypráví o své klikaté životní pouti mezi slzami a smíchem

Dáma českého filmu Jiřina Bohdalová se narodila 3. května 1931 v Praze. K jejímu životnímu jubileu vyšla biografická kniha Můj život mezi slzami a smíchem, kde jedinečná herečka vypráví o svém životě, ve kterém zažila chvíle veselé i smutné, plné štěstí i tragické. Její životní cesta byla vcelku klikatá. Biografie Jiřiny Bohdalové je doplněná množstvím fotografií z osobního archívu, které mapují její téměř 90letý herecký a soukromý život.
Zkušený autor Jiří Janoušek se stal v knize Můj život mezi slzami a smíchem citlivým průvodcem jejím vyprávěním. Co talentovaná a oblíbená herečka cítí, když se ohlédne za svým soukromým životem, který se snažila tak přísně střežit? Jak prožívala Jiřina Bohdalová věznění otce za vlastizradu a v jakých podmínkách vychovávala dceru Simonu? Proč nad ní držel ochrannou ruku Jan Werich? Kolikrát jí do života vstoupila StB – od zatčení přes návrhy na donášení až k soudnímu rozhodnutí provést výmaz jejího jména ze seznamů spolupracovníků? Proč jí prezident Novotný děkoval za to, že si ho nevzala, zatímco jeho manželka jí chtěla vystrojit svatbu s Radkem Brzobohatým?
Jiří Janoušek o spolupráci s Jiřinou Bohdalovou říká: „V knize Můj život mezi slzami a smíchem jsme se spolu pokusili vylíčit tu klikatou životní pouť a přiblížit ji fotografiemi i dokumenty z rodinného archívu. Doufal jsem, že v jejím věku nechce nic předstírat a nepotřebuje si nic namlouvat. Že se nebojí přiznat, co jak bylo, a že se nebude ohlížet na to, co tomu kdo řekne. Nezklamal jsem se.“
Legendární herečka ve své biografii Můj život mezi slzami a smíchem bilancuje svou hereckou dráhu i soukromý život, ohlíží se do let, která strávila na výsluní, nevyhýbá se ani těžkým rokům po uvěznění otce, kdy se jí narodila dcera Simona. Vypráví o pomoci Jana Wericha, o partnerství s Vladimírem Menšíkem i manželství s Radkem Brzobohatým. 
Jiří Janoušek je také autorem skvělé knihy Jan Werich za oponou, která obsahuje velké množství dobových fotografií mapujících život Jana Wericha od narození až do jeho smrti a 12 obsažných rozhovorů. 

Napsali o knize Můj život mezi slzami a smíchem

"Na knížku jsem se těšila a přečetla na jeden zátah. Paní Bohdalová je pro mne velká herečka a pamětnice. Kniha je napsaná věcně a jasně, ve vyprávění se neztratíte ba se i pobavíte, ač je to protknuto i těžkými časy, které prožila v poválečné době. Doporučuji."

Databáze knih

"Kniha má nádhernou vazbu i obsahově je velmi dobře zpracovaná. Myslím si, že zaujme hodně čtenářů / čtenářek. V každém případě je to krásný dárek."

Heureka

Není vyplněn Alternativní text k fotografii!

Jiří Janoušek

Publicista, novinář, reportér a autor knih rozhovorů se narodil 4.11. 1943 v Praze. Jeho studijní a profesní život byl velmi pestrý. Je známý mimo jiné svými sborníky z let 1963 a 1968 "3 1" o tvůrcích nové vlny českého filmu, byl legendárním reportérem v Mladém světě a vydal mnoho knih rozhovorů s českými i zahraničními osobnostmi kultury, sportu a vědy. Je autorem filmových dokumentů a publicistických knih.

Parametry a specifikace

Základní

Autor Jiřina Bohdalová; Jiří Janoušek
Počet stran 224 stran
Rok vydání 2020
Typ Kniha
Nakladatel Práh
Vazba Pevná bez přebalu lesklá
Druh Kniha

Jazyk

Jazyk česky
Kód:  FKP0337761
Prod. číslo:  978-80-7252-860-8
Odkazy: Stránky výrobce
P-DC1-WEB07