Obnovit stránku

Nadační fond Seňorina - Zvedací židle HEBIX ulehčí život klientům i pečujícím

Splněno, děkujeme!
Celkem je vybráno: 13 400 Kč
Chcete přispět? Vyberte si jiný projekt.

Nadační fond Seňorina - Zvedací židle HEBIX ulehčí život klientům i pečujícím

 Nadační fond Seňorina - Zvedací židle HEBIX

Kvalitní pomůcky ulehčí život nemocným i pečujícím

Cílem Centra i NF Seňorina je umožnit lidem s Alzheimerovou nemocí či jiným typem demence prožít ještě radostný čas. Nemocné seniory vedle standardní péče zapojuje do běžných aktivit a terapeutických činností, které jim dávají pocit vlastní hodnoty a dobrou náladu. Praktické pomůcky, jako je mobilní zvedací židle, zajistí klientům i personálu o trochu víc komfortu.


Umí dávat radost navzdory diagnóze

Ztráta paměti, změny osobnosti, dezorientace, deprese… to jsou projevy Alzheimerovy nemoci, s nimiž se nemocní a jejich blízcí musejí vyrovnat. Nadační fond Seňorina je tu proto, aby jim pomohl nelehký úděl zvládnout. Učí je zvládat konkrétní situace, udržovat se v dobré fyzické a psychické kondici. Pro nemocné a jejich rodiny pořádá terapeutická setkání, jako je středeční kavárna v Centru Seňorina. Jejich klienti za podpory personálu vaří, přesazují květiny, čtou, trénují paměť, malují, zpívají i tančí. Spokojení klienti a zpětná vazba od jejich příbuzných ukazují, že takový přístup opravdu pomáhá.

 Nadační fond Seňorina - Zvedací židle HEBIX

 Nadační fond Seňorina - Zvedací židle HEBIX

Dcera klientky napsala

"Maminka byla dříve v jiném zařízením poskytujícím odlehčovací službu, tak mám možnost obě porovnat. Byla jsem velmi mile překvapená kolik aktivit nabízíte svým klientům a jakou péči a pozornost jim věnujete. I to, že mi sociální pracovnice sama volala a informovala o tom, jak se maminka začlenila do kolektivu, pro mě bylo nové a nikdy dřív jsem se s tím nesetkala. Oceňuji to a moc děkuji."
Markéta H.

Nadační fond Seňorina - Zvedací židle HEBIX ulehčí život klientům i pečujícím
 Nadační fond Seňorina - Zvedací židle HEBIX ulehčí život klientům i pečujícím

O nadačním fondu Seňorina

Nadační fond Seňorina podporuje kvalitní péči o lidi s Alzheimerovou nemocí či jiným typem demence. Inovativní péči poskytuje klientům registrovaná odlehčovací sociální služba Centrum Seňorina. Uplatňuje Montessori přístup v péči o seniory s demencí, který jim pomáhá udržet sebeobslužnost a zachovat pocit vlastní hodnoty. Pečovatelky cílenými aktivitami podporují soběstačnost klientů a chrání je před sociální izolací. Klienty zapojují do všech běžných činností, které ještě zvládnou. Pravidelně mají kognitivní trénink, arteterapii, muzikoterapii nebo canisterapii a vídají se s dětmi z mateřských škol. Nadační fond podporuje také rodinné pečující a financuje osvětu v oblasti péče o lidi s demencí. Sem spadá projekt Alzheimer Café, charitativní produkt Aloisovy ponožky nebo projekt Všechno je normální. Podporováním kvalitní péče, edukací a dalšími aktivitami pomáhá zvládnout nesmírně obtížnou situaci nemocným i jejich rodinám.

Nadační fond Seňorina - Zvedací židle HEBIX ulehčí život klientům i pečujícím

Garant projektu

Mgr. Jarka Švarcbachová stála u zrodu odlehčovací sociální služby na podporu klientů s demencí a jejich rodin. Vedla projekty zaměřené na aktivní a důstojné stárnutí, spolupracovala s neziskovými organizacemi v sociální oblasti v ČR i na evropské úrovni. Propaguje metodiku Montessori principy v péči o seniory, kterou přivezla do ČR. Na podporu rodin, do kterých vstoupil „pan Alzheimer“, založila NF Seňorina, kde se aktivně angažuje.

Parametry a specifikace

Cíl projektu

Potřebují vybrat 31 200 Kč
Cílová skupina senioři , lidé s postižením

Lokalita pomoci

Kraj ČR, kde pomáháme Hlavní město Praha
Kontinent, kde pomáháme Evropa

Obor pomoci

Obor pomoci sociální služby

Charita

Charita Charita
Kód:  NEZ00150

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB13