Obnovit stránku

NADĚJE - Pračka pro nemocné muže bez domova

5 1 hodnocení
Splněno
Splněno, děkujeme!
Celkem je vybráno: 22 600 Kč
Chcete přispět? Vyberte si jiný projekt.

NADĚJE - Pračka pro nemocné muže bez domova

 Pračka pro nemocné muže bez domova

Není vyplněn Alternativní text k fotografii!

O azylovém domě Žižkov

V azylovém domě na Žižkově žijí muži, kteří přišli o domov. Díky bezpečnému ubytování stabilizují svou situaci a s pomocí sociálních pracovníků řeší své problémy. Kapacita zařízení je 50 lůžek a je zpravidla celoročně zaplněna. Právě zde je k dispozici 10 míst v přízemí domu, která nabízí bezbariérový přístup a individuálně zaměřenou pomoc pro muže, kteří se ocitli bez domova a jsou nemocní, pohybují se na vozíku nebo mají jiný hendikep. Pro tuto část azylového domu potřebujeme zakoupit novou průmyslovou pračku.


Komu pračka pomůže?

Azylový dům na Žižkově je jedno z mála zařízení v Praze s akutními bezbariérovými lůžky, které poskytuje pomoc pro nejohroženější skupinu lidí bez domova. Jeho cílem je okamžité zajištění ubytování pro muže, jejichž zdravotní stav či hendikep není slučitelný s pobytem "na ulici". Situaci kromě zdravotního stavu komplikují další překážky, především minimální nebo žádný příjem a absence rodinných vazeb. Cílem ubytování je zlepšení zdravotní a sociální situace a postupné hledání návazné služby - domova seniorů, sociálního bezbariérového bytu, domova se zvláštním režimem či specializovaného zdravotnického zařízení.

 Pračka pro nemocné muže bez domova

 Pračka pro nemocné muže bez domova

Je to potřeba?

V roce 2019 byla obsazenost bezbariérové části azylového domu 87 %, tedy prakticky plná obsazenost s tím, že 1 lůžko se snažíme udržovat volné pro okamžité přijetí člověka bez domova přímo z "ulice". Vysoká obsazenost dokazuje skutečnou potřebnost této specializované služby.


 Pračka pro nemocné muže bez domova

Není vyplněn Alternativní text k fotografii!

 Pračka pro nemocné muže bez domova

Není vyplněn Alternativní text k fotografii!

O NADĚJI v Praze

NADĚJE vznikla po roce 1989 jako jedna z prvních neziskových organizací. V současné době působí téměř na celém území České republiky a poskytuje pomoc lidem ve stáří, lidem bez domova, lidem s handicapem, ohroženým rodinám, dětem a mladým lidem. NADĚJÍ pro lidi v nouzi je letos již 30 let. Posláním pražské pobočky NADĚJE je poskytovat služby lidem bez domova. Provozují se zde tréninkové byty, azylové domy a noclehárny, nízkoprahová denní centra, terénní program a mobilní sociální službu, ordinace praktického lékaře, gynekologie, stomatologie a psychologickou pomoc.
V pražské NADĚJI pomáhají lidem bez domova žít důstojnější a bezpečnější život. V roce 2019 každý den podpořili 529 lidí, ubytovali 190 osob a ošetřili 22 pacientů v ordinacích.

 


 Pračka pro nemocné muže bez domova

Garant organizace

Jakub Dutka v současné době vede azylový dům na Žižkově. Vystudoval sociální práci na Ostravské univerzitě. Od roku 2006 pracoval jako sociální pracovník, vedoucí sociálních služeb i metodik v řadě neziskových organizací zaměřených na pomoc sociálně vyloučeným a lidem bez domova. V letech 2017 až 2019 zastával odbornou pozici oddělení sociálního bydlení a sociálního začleňování Ministerstva práce a sociálních věcí. Je také absolventem psychoterapeutického výcviku v Gestalt psychoterapii Institutu Dialog. Spoluzakládal neziskovou organizaci Místní místním, která od roku 2018 pomáhá vytvářet sociální vazby mezi lidmi bez domova a jejich okolím. Rovněž působí jako soukromý psychoterapeut.

Parametry a specifikace

Cíl projektu

Potřebují vybrat 48 000 Kč
Cílová skupina dospělí , senioři , lidé s postižením

Lokalita pomoci

Kraj ČR, kde pomáháme Hlavní město Praha
Kontinent, kde pomáháme Evropa

Obor pomoci

Obor pomoci sociální služby

Charita

Charita Charita
Kód:  NEZ00096

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB13