Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Nejen mezi zaneprázdněnými manažery stoupá obliba "čtení ušima"


„V nabídce Alza.cz je aktuálně více než 1.200 audioknih, které si stáhlo již více než 55 tisíc zákazníků," říká Hana Žáková, manažerka elektronického obsahu Alza.cz. „Audioknihy jako takové nejsou sice úplnou novinkou, ale ve své elektronické podobě představují nový fenomén knižního trhu. Jejich prodej stoupá jak s rozšířením nabídky titulů, tak s technologickým rozvojem. K poslechu dnes stačí miniaturní MP3 nebo chytrý telefon. Nákup audioknihy je navíc záležitostí jednoho kliknutí a její stažení otázka několika minut. Ke každé audioknize v nabídce Alza.cz je navíc k dispozici také audioukázka," dodává Žáková.

Díky speciálním aplikacím pro chytré telefony je možné audioknihu nakoupit, stáhnout a přehrát přímo v mobilním telefonu. Alza.cz usiluje o maximální pohodlí zákazníka, proto nabízí aplikaci umožňující přehrávání audioknih pro Android a iOS zdarma. Podíl audioknih prodaných ke stažení přitom neustále stoupá. Největší audioknižní nakladatelé v České republice uvádí, že již téměř čtvrtinu audioknih prodávají digitálně. V USA jsou tato čísla ještě vyšší – podíl audioknih prodaných ke stažení vzrostl v roce 2013 na 60 %.
 

Nejoblíbenějším žánrem u Alza.cz jsou detektivky a thrillery. Nejprodávanějším titulem prvním čtvrtletí roku 2014 se u Alza.cz stala kniha Červenka (Jo Nesbo), která jako první v historii českého knižního trhu vyšla ve stejný den v tištěné, elektronické i audio podobě. Nejprodávanějším titulem za rok 2013 byl Steve Jobs od Waltera Isacssona.
 

Příběh vnímaný sluchem podněcuje představivost stejně, jako čtení tištěné knihy a zároveň dává možnost vnímat jej v nejrůznějších situacích. „Zatímco před několika desetiletími jsme měli možnost poslouchat čtené příběhy z klasických gramofonových desek či magnetofonových pásek, dnes si ti, kteří nemají čas či možnost číst, mohou i nejnovější bestseller poslechnout třeba v autě, při sportu nebo během domácích prací," uvádí Žáková.
 

Alza.cz
Šárka Jakoubková
Mobil: (+420) 607 053 536
E-mail: pr@alza.cz

Martin Doležal 
Mobil: (+420) 604 244 589
E-mail: martin.dolezal@alza.cz

 

O společnosti Alza.cz, a. s. 

Společnost Alza.cz se zabývá prodejem výpočetní techniky a elektroniky od roku 1994 a dlouhodobě je lídrem českého internetového trhu. Už v roce 2005 přesáhl obrat společnosti Alza.cz hranici 1 miliardu Kč. Na českém trhu šlo o první pokoření této hranice internetovým obchodem. Společnost Alza.cz každý rok upevňuje svou pozici a v roce 2013 dosáhla tržeb včetně DPH ve výši 11,1 miliardy Kč a vyřídila přes 3,3 mil objednávek. Denní návštěvnost webových stránek www.alza.cz přesahuje 200 000 uživatelů. Portál www.alza.cz jsou nejnavštěvovanější stránky v oblasti počítačů a elektroniky na českém internetu.
 

Jedničkou na trhu je Alza.cz zejména díky bezkonkurenční skladové dostupnosti zboží, široké nabídce produktů a nadstandardním službám, které doprovázejí samotný prodej i poprodejní služby. V předchozích letech získala společnost Alza.cz a.s. za své obchodní úspěchy i řadu prestižních ocenění. Jmenujme například Shop Roku 2011, 2012 a 2013 v ČR, Shop Roku 2013 na Slovensku, MasterCard Obchodník roku 2012 a 2013 – kategorie internetový prodejce, Křišťálová Lupa 2012, či absolutní prvenství HP Partner roku v letech 2009, 2010, 2011, 2012 a 2013.

 

P-DC1-WEB12