Obnovit stránku

Nejlepší pro všechny

Audiokniha
299 Kč
272 Kč bez DPH

Nejlepší pro všechny

Petra Soukupová v Nejlepší pro všechny znovu dokazuje, že právem patří k nejlepším současným českým spisovatelům

Desetiletý průšvihář Viktor žije v Praze s matkou, divadelní herečkou, která si s jeho výchovou ani s vlastním životem příliš neví rady. Když potom Hana dostává nabídku na natáčení seriálu, bere ji jako příležitost, jak své problémy vyřešit. Přestěhuje Viktora k babičce na venkov a namlouvá si, že pro něj bude nejlepší, když změní prostředí, a pro její matku zase to, že nebude sama.
Viktor se ale cítí zrazený a zoufalý tím více, že rázná babička má jasnou představu o tom, jak by měl život všech kolem ní vypadat. Román sleduje jeho dramatické sžívání s venkovem i osud babičky, která si vedle něj začíná uvědomovat neodvratně přicházející stáří.
Petra Soukupová ve své vrcholné formě znovu ukazuje, jak bravurně umí zachytit vyhrocené rodinné vztahy a prožívání dětského hrdiny v okamžiku, kdy zakouší svou bezmoc ve světě dospělých. A také bezmoc dospělých vůči svým vlastním představám o štěstí. Jedna z událostí, kterou Viktor prožije, pak tvoří příběh souběžně vydávané knihy pro děti Kdo zabil Snížka?.

Napsali o knize Nejlepší pro všechny

"Petra Soukupová píše neuvěřitelně čtivě a lehce o docela depresivních tématech. To obdivuji. Ani tentokrát nezklamala. Postavy jsou docela uvěřitelné a dobře psychologicky vyprofilované.

hodnocení na databazeknih.cz

"Rodinné vztahy stále jsou a pravděpodobně i budou tím hlavním v tvorbě Petry Soukupové, autorka však ukazuje, že repertoár možných kulis a postav je zatím dostatečně pestrý, aby nacházela nová témata a nevyčerpávala sama sebe. Společný koncept obou knih z loňského podzimu je důkazem toho, že Soukupová má stále co říct."

iLiteratura.cz: 80 %

"Další skvělá kniha této autorky, opět bravurně napsaná, přečtená jedním dechem. Nádherně vystihla běžné problémy tří generací jedné rodinky. Jako bych tam byla s nimi. Konec mi vehnal slzy do očí... "

hodnocení na databazeknih.cz

 „Tyhle dvě knížky patří a nepatří k sobě. Jedna je i není součástí té druhé, stejně jako dítě je a není součástí svých rodičů. A až vám kniha-dítě a kniha-rodič postupně vypoví své příběhy, pochopíte, že to nejsou ani dva příběhy samostatné, ani dvě půlky jediného celku. Špatně se to vysvětluje. Ale je to jako když jedna ruka vezme druhou.“

Tomáš Baldýnský

Petra Soukupová

Patří k nejúspěšnějším současným českým spisovatelkám. Dosud vydala pět knih pro dospělé a dvě pro děti . Je držitelkou řady ocenění a nominací, její knihy se pravidelně umisťují v žebříčcích bestsellerů a byly přeloženy do sedmi jazyků. Působí rovněž jako dramaturgyně a scenáristka. Na rok 2018 se podle její povídky Na krátko připravuje stejnojmenný film v režii Jakuba Šmída.

4,8
hodnotilo 5 zákazníků
20+
zákazníků již zakoupilo
90 %
zákazníků doporučuje

Parametry a specifikace

Audio

Délka 12:02:04

Autor

Autor Petra Soukupová
Interpret Jan Cina, Martina Krátká, Milena Steinmasslová

Podrobnosti

Velikost 128 kbps 668 MB
Kategorie Audioknihy, Česká literatura, Pro mládež, Společenská próza
Jazyk česky
Kód:  AK1A911
Záruka: 24 měsíců
WEB8