Obnovit stránku

Prodloužili jsme pro vás otevírací dobu našich prodejen, abyste mohli dárky letos nakoupit v klidu a bez stresu.

Nestvůra z Essexu

Audiokniha
299 Kč
247 Kč bez DPH

Nestvůra z Essexu

Kritikou vychvalovaný historický román Nestvůra z Essexu

Londýn 1893. Když mladá Cora Seaborneová ovdoví, je to pro ni spíše úleva než rána. Život ve městě a nešťastné manželství ji ubíjely (někdy až příliš doslovně), a tak pro ni pobyt na venkově v Essexu představuje naději na světlejší zítřky. Vesnici Aldwinter si hned zamiluje a najde přátele v rodině místního pastora.
Harmonický život uprostřed přírody naruší zprávy o návratu vodní nestvůry z místních legend, která má být skutečnou příčinou záhadných zmizení několika místních obyvatel. Cora se nadšeně pouští do archeologických průzkumů a doufá, že essexská nestvůra je novým živočišným druhem, jehož objevením přispěje vědě. Pastor William naopak vidí v podobných zvěstech pozůstatky středověkého tmářství, proti němuž je třeba bojovat.
Nestvůra z Essexu je příběh o lásce ke svobodě a poznání, o protikladech, které se přitahují a o lidských vášních a vysokých ideálech, které díky nim často berou za své.

Napsali o knize Nestvůra z Essexu

Nestvůra z Essexu je román, který si vychutnáte: inteligentní i okouzlující dílo z pera ohromně talentované autorky.

Sarah Watersová

Historický román s hlubším poselstvím (…) Sarah Perryová píše skvěle a zaslouží si pozornost.

Bookseller

Kdyby se Charles Dickens s Bramem Stokerem spojili, aby napsali velký viktoriánský román, těžko říct, jestli by Nestvůru z Essexu předčili. Nikdy se to nedozvíme, ale svou teprve druhou knihou se Sarah Perryová etablovala jako jedna z nejlepších anglických prozaiků současnosti.

John Burnside

Sarah Perryová

Sarah Perryová se narodila v Essexu v konzervativní baptistické rodině a vyrůstala obklopena klasickou literaturou a hudbou. Vystudovala angličtinu a tvůrčí psaní se zaměřením na literaturu období gotiky na Royal Holloway, University of London. Její první román After Me Comes the Flood, vydaný roku 2014 získal ocenění East Anglian Book of the Year Award 2014 a byl uveřejněn v seznamu 2014 Guardian First Book Award. V lednu až únoru 2016 autorka pobývala v Praze v rámci programu UNESCO City of Literature Writer-in-Residence.

Kateřina Mendlová Horáčková

Rodačka z Prostějova, absolventka hudebně dramatického oboru brněnské konzervatoře, po 13 let členka souboru brněnského divadla Radost. Po narození syna je na volné noze a zatím ani jednou nezalitovala. Věnuje se práci pro rozhlas a moderování, hostovala v Moravském divadle Olomouc, objevila se v televizním seriálu Četnické humoresky i v několika televizních pohádkách, hraje v úspěšném Pohádkovém divadle Sandry Riedlové a věnuje se dabingu.

4,0
hodnotilo 4 zákazníků
20+
zákazníků již zakoupilo
80 %
zákazníků doporučuje
Všechna hodnocení

Parametry a specifikace

Audio

Délka 12:59:31

Autor

Autor Sarah Perryová
Interpret Kateřina Mendlová Horáčková

Podrobnosti

Velikost 128 kbps 741 MB
Kategorie Audioknihy, Dějiny a historie, Dobrodružné romány, Společenská próza, Zahraniční literatura
Jazyk česky
Kód:  AK1A917
Záruka: 24 měsíců
Máte dotaz na toto zboží?
Zavoláme vám
P-DC1-WEB24