Obnovit stránku

Noční hlídka

Audiokniha
299 Kč
247 Kč bez DPH

Noční hlídka

Noční hlídka: První díl strhující fantasy série ze současné Moskvy. Mezi námi žijí Jiní, vyvolená kasta stoupenců sil Světla a Tmy.

Existují bytosti, které mohou vstoupit do vlastního stínu, do šera. Jsou mezi nimi jak služebníci Světla a Dobra, tak Tmy a Zla. Rozhodující je rozpoložení, ve kterém poprvé do šera vkročí. V dávných časech jejich armády sváděly nebezpečně vyrovnaný boj. Aby jejich soupeření nezničilo celý svět a aby zůstala zachována rovnováha, uzavřeli spolu Dohodu. Světlí drží Noční hlídku a bdí nad činy Temných, armáda temnoty při Denní hlídce kontroluje počínání Světlých. Dobro a Zlo se však od sebe někdy mohou lišit pouhým úhlem pohledu a Anton jako čerstvá posila Noční hlídky poznává, že temnota může být velice lákavá.

Sergej Vasilijevič Lukjaněnko

Známý ruský spisovatel, autor převážně fantastických románů a povídek. U nás je známý především cyklem románů Hlídka, který vychází od roku 2005. Je držitelem celé řady literárních cen, včetně nejprestižnější ruské ceny Aelity, udělované za největší přínos k rozvoji fantastických žánrů. V roce 1990 dokončil Státní lékařský institut v Alma Atě se specializací lékař terapeut, začal pracovat jako psychiatr a potom se stal zástupcem šéfredaktora časopisu Světy. Známým se stal díky svým románům Rytíři čtyřiceti ostrovů (2012 Triton) a Atomový sen. Na motivy knihy Noční hlídka byl v roce 2004 natočen film, který překonal všechny ruské žebříčky návštěvnosti.

Jiří Černý

Vystudoval Pražskou konzervatoř. V roce 2001 získal první angažmá v Činoherním studiu Ústí nad Labem, kde hrál až do roku 2007. Od roku 2017 působí v Divadle Na zábradlí. V roce 2004 se stal vicemistrem celorepublikového kola Slam poetry. Napsal také knihu básní Stromy. Byl nominován  jako Talent roku v Ceně A. Radoka v roce 2001, Českého lva a Cenu české filmové kritiky v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli za postavu Jana Bendy ve filmu Líbánky (2013), na Berlínském Bienále (2015) za roli ve filmu Shooting star a v témže roce získal Cenu za nejlepší herecký výkon Mezinárodního filmového festivalu v Drači, Albánie.

4,0
hodnotilo 1 zákazníků
50+
zákazníků již zakoupilo
80 %
zákazníků doporučuje
Všechna hodnocení

Parametry a specifikace

Audio

Délka 17:05:23

Autor

Autor Sergej V. Lukjaněnko
Interpret Jiří Černý

Podrobnosti

Velikost 128 kbps 940 MB
Kategorie Audioknihy, Fantasy a sci-fi, Zahraniční literatura
Série Hlídka (audio)
Díl série 1.
Jazyk česky
Kód:  AK1B546
Záruka: 24 měsíců
Máte dotaz na toto zboží?
Zavoláme vám
P-DC1-WEB29