Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Nymfomanka, ženská sexualita na hraně

Dánského režiséra Larse von Triera předchází pověst osobnosti, která ve svých filmech boří všechna tabu. Jeho snímky sbírají ceny na festivalech a vyvolávají pozitivní i rozhořčené komentáře kritiků. Je-li režisérovým cílem snaha rozproudit veřejnou diskuzi a zviklat zaběhnuté stereotypy, pak se mu to bezezbytku daří.

Posledním jeho dílem, ohledávajícím hranice správného a špatného, tentokrát v souvislosti s lidskou sexualitou, je působivé dvoudílné drama Nymfomanka. Celovečerní povídkový snímek balancuje na pomezí pornografie a dramatu s hlubokým psychologizujícím vhledem. Hlavní hrdinkou je žena jménem Joe (Charlotte Gainsbourg), která trpí hypersexualitou.

Retrospektivní vyprávění, rozdělené na 5 a 3 povídky, mapuje čas od hrdinčina mládí až po dospělost. Budete mít šanci prozkoumat životní zkušenosti hlavní hrdinky, jež se až příliš často pohybují na hraně slasti a sebezničení. Nechybí ani výborné herecké výkony, skvělá atmosféra, černý humor a hutné dialogy, tolik typické pro filmy Larse von Triera.
Nymfomanka, část I. & II.
Režie:Lars von Trier
Žánr:Drama / Erotický
Premiéra:2013
Délka:117 / 124 minut
Země:Koprodukce
Scénář:Lars von Trier
Hrají:Charlotte Gainsbourg
Shia LaBeouf
Stellan Skarsgard
Willem Dafoe
Connie Nielsen
Uma Thurman
Udo Kier
P-DC1-WEB19