Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

O krok pozadu

Audiokniha
329 Kč
299 Kč bez DPH

O krok pozadu

O krok pozadu je sedmý díl světově úspěšné krimi série s komisařem Wallanderem.

Jak dohnat temný stín ve stopách zavražděného kolegy? Netradiční oslava slunovratu v maskách a kostýmech z osmnáctého století má neslavný konec – trojice mladých lidí, která se jí zúčastnila, je pohřešovaná. V letním klidu ystadské policejní stanice se však nikdo příliš neznepokojuje ... Starosti rodičů bere vážně snad jen Wallanderův kolega Svedberg, který se do pátrání po pouští na vlastní pěst. Když je pak nalezen zavražděný ve svém bytě, začne Kurt Wallander hledat stopy v nejniternějších tajemstvích respektovaného kolegy a mimo jiné najde fotografii okostýmované mládeže.
Komisaři, jenž se vzpamatovává z otcovy smrti a zároveň čelí nepříjemným zdravotním problémům, jako by stále cosi unikalo. Jeho jediným vodítkem je fotografie neznáme ženy, kterou se stále nedaří identifikovat. Někde se pohybuje bezohledný vrah a Wallander je v pátrání stále o krok pozadu. Sedmý díl série případů komisaře Wallandera.
Případ O krok pozadu byl rovněž zfilmován jako třetí díl první řady TV seriálu BBC Wallander, s Kennethem Branaghem v hlavní roli.

Napsali o knize

Napětí v souboji neúprosného zabijáka a policistů, kteří ve snaze dospět alespoň k náznaku nějakého řešení už ani nevědí, co je spánek, se neustále stupňuje. Vylíčit atmosféru plnou nervozity až beznaděje uměl Mankell dokonale, stejně jako vytvořit psychologicky věrohodné postavy.

Alena Slezáková, MF Dnes

Jiřího herecký projev založený na úspornosti a věcnosti mi imponuje, navíc se velkými rolemi, do nichž je obsazován, dobrušuje k ještě větší rafinované autentičnosti mezi stylizací a reálem, takže se na jevišti, na plátně i před mikrofonem zdá, že interpret vlastně jen existuje, aniž by hrál. V tom tkví jeho rafinovanost.

Michal Bureš, režisér audioknihy

Henning Mankell vypráví jako vždy velice poutavým a příjemným stylem, jímž vás udržuje v neustálém napětí. Zároveň vám dovoluje splynout s celým děním skrze postavy, protože velký prostor dostávají i Wallanderovy osobní problémy se zdravím, které mu značně komplikují život, a tudíž i pracovní nasazení, a stejně tak i myšlenkové pochody, které často rekapitulují průběh vyšetřování a nabízejí i jeho další možné směry.

Eva Šamánková, knihcentrum.cz

Henning Mankell je jednoduše staromilec a všechny tyto faktory dávají vzniknout skvělé oldschoolové detektivce.

severskekrimi.cz

Není vyplněn Alternativní text k fotografii!

Henning Mankell

Pocházel ze Stockholmu a vyrůstal na různých místech Švédska. Působil jako herec, divadelní režisér a manažer jak ve Švédsku, tak v Mosambiku, kde vedl divadelní soubor Avenida a psal stranou evropského ruchu. Na začátku 90. let vytvořil postavu komisaře Wallandera, o němž napsal sérii knih, které ho proslavily po celém světě (česky je vydává nakladatelství Host). Detektivovy případy se ve Švédsku dočkaly filmových adaptací, následoval seriál Wallander, natočený roku 2005 ve švédské televizi, a o tři roky později také na britské stanici BBC, která do hlavní role obsadila Kennetha Branagha.

Jiří Vyorálek

Narodil se v Třebíči, vystudoval konzervatoř a JAMU. Po angažmá v Divadle 7 a půl účinkoval v Divadle Husa na provázku, kde se úspěšně zhostil postavy Hamleta či role Idiota v jevištní tetralogii Sto roků kobry podle F. M. Dostojevského v režii Vladimíra Morávka. Za souborné uvedení tohoto představení byl roku 2007 nominován na Cenu Thálie. Několik dalších let působil na volné noze a ztvárnil řadu rolí v Divadle Reduta, ale i ve filmu (Největší z Čechů, Rodina je základ státu, Posel, My 2) a v televizi (České století, Vinaři, První republika). Od roku 2013 je stálým členem hereckého souboru Divadla Na zábradlí. Pro vydavatelství OneHotBook se již zhostil četby audioknih: Vrazi bez tváře (2013), Psi z Rigy (2014), Bílá lvice (2015), Usměvavý muž (2015), Ve slepé uličce (2016) a Pátá žena (2017).

4,6
Hodnotilo 18 zákazníků
100+
zákazníků již zakoupilo
90 %
zákazníků doporučuje
5
uživatelských recenzí
Všechna hodnocení

Parametry a specifikace

Audio

Délka 16:53:01

Autor

Autor Henning Mankell
Interpret Jiří Vyorálek

Podrobnosti

Velikost 128 kbps 1 168 MB
Kategorie Audioknihy, Detektivky, thrillery, Zahraniční literatura
Série Případy komisaře Wallandera (audio)
Díl série 7.
Jazyk česky
Kód:  AK1A769
Záruka: 24 měsíců
P-DC1-WEB27