Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Pán prstenů Společenstvo prstenu

Kniha, česky
-8%
258 Kč
238 Kč
216 Kč bez DPH

Pán prstenů Společenstvo prstenu

První díl světoznámé fantasy trilogie

Mladému hobitovi z jedné ospalé vesnice v Kraji je svěřen přetěžký úkol: musí podniknout nebezpečnou pouť přes celou Středozem až k Puklinám osudu a tam zničit vládnoucí prsten Moci - jedině tak lze zabránit Temnému pánu Sauronovi, aby si podmanil celý svět. Tak začíná Pán prstenů, klasické dobrodružné vyprávění J. R. R. Tolkiena, které pokračuje v románech Dvě věže a Návrat krále.

Napsali o knize Pán prstenů: Společenstvo prstenu

Jeden z pilířů fantasy.

čtenářské hodnocení na databazeknih.cz

Stěžejní dílo světové literatury, které v rámci žánru již pravděpodobně nebude překonáno.

čtenářské hodnocení na databazeknih.cz

Existuje málo knih s tak hlubokou lidskostí a takovým přesahem. Příběh o tom, že každý z nás, i ten nejmenší, může změnit běh světa (...).

čtenářské hodnocení na databazeknih.cz

J.R.R. Tolkien

J.R.R. Tolkien se narodil roku 1892 v jihoafrickém Bloemfonteinu, dětství však strávil v Anglii, kde rovněž absolvoval středoškolská a univerzitní studia. V roce 1919 získal v Oxfordu diplom v oboru staroanglického jazyka a literatury a po pěti letech se ve stejném oboru stal profesorem. Tolkienovými prvními publikacemi byly Slovník střední angličtiny (1922) a kritické vydání středověké romance Sir Gawain a Zelený rytíř (1925), čtenářský úspěch mu však přinesl až pohádkový příběh z fiktivní dávné Středozemě Hobit (1937). Po čtrnáctileté práci, započaté již před vydáním Hobita, dokončil koncem 40. let 20. století rozsáhlé pokračování v trilogii Pán prstenů (1954-1955), jež se dočkala nesčetných vydání v mnohamilionových nákladech. O osudech národů v Ardě a jejich historii a vzniku pojednává epos Silmarillion (1977,), který čtyři roky po autorově smrti připravil k vydání jeho syn Christopher. Tolkienův literární odkaz doplňuje řada odborných literárně-historických studií a série drobnějších literárních příběhů. Jeho dílo uzavírá letos vydaný epos Húrinovy děti, který 30 let připravoval k vydání z otcových zápisků Tolkienův syn Christopher.

4,8
Hodnotilo 39 zákazníků
100+
zákazníků již zakoupilo
90 %
zákazníků doporučuje
9
uživatelských recenzí
Všechna hodnocení

Parametry a specifikace

Základní

Autor John Ronald Reuel Tolkien
Počet stran 430 stran
Rok vydání 2015
Typ Kniha
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Druh Kniha

Jazyk

Jazyk česky
Kód:  FKP135354
Prod. číslo:  978-80-257-0746-3
P-DC1-WEB28