Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Panama Papers

Kniha, česky
-25%
349 Kč
262 Kč
238 Kč bez DPH

Panama Papers

Pulitzerovou cenou oceněná kniha Panama Papers ukazuje historii odhalení celosvětového významu.

„Dobrý den, tady je John Doe. Máte zájem o data?“
Fascinující příběh mezinárodního novinářského vyšetřování, jež odhalilo, jak obrovské jmění vlastní úzká elita, která se nikomu nezodpovídá.
Nenápadný dotaz internetového anonyma ihned vzbudil pozornost Bastiana Obermayera a Frederika Obermaiera, investigativních novinářů z německého deníku Süddeutsche Zeitung. Najednou se jim dostala do rukou data o stovkách osob a tisícovkách společností. Otevřeli digitální okénko do absolutně uzavřeného paralelního světa plného peněz ukrytých korporacemi, politiky, mafií, tajnými agenty, představiteli FIFA, aristokraty, celebritami a dalšími vlivnými lidmi. 
Obermayer a Obermaier se rozhodli poskytnout data Mezinárodnímu konsorciu investigativních novinářů — ICIJ. Spustili tak jedno z největších vyšetřování v dějinách žurnalistiky. Více než čtyři sta novinářů z nejvýznamnějších světových médií spolupracovalo v přísném utajení, aby na jaře 2016 současně zveřejnili skandální odhalení: Panama Papers.

Napsali o knize Panama Papers

"Příběh nebojácné a poctivé novinařiny."

Financial Times

"Nesmírně důležitá kniha této dekády."

Times Literary Supplement

"Kniha by se měla stát povinnou četbou pro adepty žurnalistiky i pro zaměstnance finančních úřadů."

New York Review of Books

O autorech:

Frederik Obermaier (nar. 1984) je redaktor Süddeutsche Zeitung a člen ICIJ. Za svou práci získal ceny CNN, Helmut Schmidt Prize a Wächterpreis. Podílel se také na Bahama Leaks, datovém úniku z bahamských daňových rájů. Napsal knihu Kapuzenmänner (Muži s kuklami, 2017) o německém Ku-klux-klanu. 
?Bastian Obermayer (nar. 1977) je zástupce vedoucího oddělení investigativních novinářů v Süddeutsche Zeitung a člen Mezinárodního konsorcia investigativních novinářů (ICIJ). Za své reportáže a práce získal mimo jiné ceny Theodora Wolfa, Henriho Nannena a Wächterpreis. Je autorem knihy Bruder, was hast du getan? (Bratře, cos to udělal?, 2011) o systematickém sexuálním zneužívání v katolickém klášteře Ettal.

Parametry a specifikace

Základní

Autor Frederik Obermaier; Bastian Obermayer
Počet stran 360 stran
Rok vydání 2017
Typ Kniha
Nakladatel Host
Vazba Pevná s přebalem lesklá
Druh Kniha
Ocenění Pulitzerova cena

Jazyk

Jazyk česky
Kód:  FKP236692
Prod. číslo:  978-80-7577-142-1
P-DC1-WEB22