Obnovit stránku

Pecková Dagmar, Král Darek: The Magical Gallery - CD

-9%
349 Kč
319 Kč
264 Kč bez DPH

Pecková Dagmar, Král Darek: The Magical Gallery - CD

Mimořádný umělecký projekt spojující světy tónů a barev

Nápad na album The Magical Gallery, obsahující skladby inspirované mistrovskými díly světového malířství, nosil skladatel a producent Darek Král v hlavě spoustu let. Postrádal však to hlavní - hlas, který by dokázal v nahrávce vykreslit vše potřebné. I přes zdánlivou protichůdnost mu přišla nejvhodnější a nejpřirozenější kombinace operního hlasu a elektronické hudby.
Dagmar Pecková byla celému projektu velmi nakloněná. Lákavá pro ni byla i myšlenka, že bude mít v repertoáru původní hudbu, skladby napsané výhradně pro ni. K projektu byly přizvány i další osobnosti ze světa klasické hudby: harfistka Jana Boušková, violoncellistka Zuzana Dostálová, Epoque Quartet a tenor Richard Samek.

Ve výběru obrazů se autor zaměřil na přelom 19. a 20. století a inspiroval se díly deseti malířů, v jejichž tvorbě je patrná nejen fascinace malbou samotnou, ale zároveň je zřetelný i sociální aspekt, který je ovlivňoval. Dalším klíčem k celému konceptu se stal nápad zpívat jednotlivé skladby v rodném jazyce daného malíře. Tak se na albu objevily skladby inspirované obrazy mistrů francouzských (Degas, Toulouse-Lautrec, Monet, Manet), italských (Modigliani, De Nittis), rakouských (Klimt, Schiele), předlohami se stala také plátna Vincenta Van Gogha a Johna Singer Sargenta.
O texty skladeb se postarali Luciano Lagazzi, Guillaume Basset, Kate Hamsíková, Radka Stahr a nahrávání probíhalo v prestižních studiích All Senses Production a SONO za zvukové režie Štěpána Škocha.


Obsah: Night Glow Part One Fleurs de précipices Die Traumbegegnung Io e te Diamanten van de Nacht Lumiere Weniger rot, mehr blau L'offrande Le passant Night Glow Part Two Labutí píseň

Parametry a specifikace

Specifikace

Žánr Pop, Klasická, Česká a slovenská tvorba
Médium CD
Interpret Pecková Dagmar, Král Darek
Kód:  FERSU6569-2
Prod. číslo:  SU6569-2
P-DC1-WEB12