Obnovit stránku

Pět amerických prezidentů, česká babička a já

Audiokniha
259 Kč
235 Kč bez DPH

Pět amerických prezidentů, česká babička a já

Vzpomínky Eliška Haškové Coolidge Pět amerických prezidentů, česká babička a já

Vzpomínky Eliška Haškové Coolidge, významné Češky, která se dokázala prosadit jak ve vrcholném politickém prostředí v USA, tak po revoluci v bývalé vlasti. Líčí v nich idylické dětství v předválečném Československu, drama při po únorové emigraci, studijní léta a práci v americké administrativě od 60. do 80. let, a nevyhýbá se ani soukromí. Popisuje i radosti i těžkosti, které její rodina prožila v devadesátých letech, a především všechny své aktivity, jejichž prostřednictvím se rozhodla zúročit své zkušenosti a znalosti z vrcholné americké společnosti v českém prostředí a předat nám hodnoty, které pro ni samotnou byly celý život podstatné.
Další audioknihy z akce VELKÝ AUDIOKNIŽNÍ ČTVRTEK

Eliška Hašková Coolidge

Narodila se v Praze ve významné české bankovní rodině. Po komunistickém převratu byla srodinou nucena emigrovat. Od roku 1950 žila ve Spojených státech, kde vystudovala diplomacii a pracovala vBílém domě pro pět prezidentů USA, provdala se zavýznačného bankéře a vychovala dceru. Po roce 1989 se natrvalo vrátila do vlasti, kde odté doby prostřednictvím své agentury Coolidge Consulting Services napomáhá společenským i podnikatelským kontaktům mezi Českou republikou a USA. Intenzivně sevěnuje zejména umění a managementu společenského chování a diplomatického a byznysového protokolu.

Jitka Smutná

Po studiích působila ve Východočeském divadle v  Pardubicícha veStátním divadlev Ostravě.  Zde strávila profesně plodných 14 let, během kterých spolupracovala mj. jako folková zpěvačka s Jarkem Nohavicou. V roce 1990 se vrátila zpět do Prahy, kde byla do roku 2006 členkou činohry Národního divadla, odkud přešla v témže roce do souboru Městských divadel pražských. Dnes hostuje na jevištích celé řady pražských scén a patří k úspěšným filmovým, dabingovým, televizním i rozhlasovým herečkám. Vyučuje herectví na pražské Vyšší odborné škole herecké.

4,7
Hodnotili 3 zákazníci
10+
zákazníků již zakoupilo
90 %
zákazníků doporučuje
2
uživatelské recenze
Všechna hodnocení

Parametry a specifikace

Audio

Délka 09:16:17

Autor

Autor Eliška Hašková Coolidge
Interpret Jitka Smutná

Podrobnosti

Velikost 128 kbps 510 MB
Kategorie Audioknihy, Česká literatura, Vzpomínky a biografie
Jazyk česky
Kód:  AK1B128
Záruka: 24 měsíců
WEB4