Obnovit stránku

Pinocchio

Audiokniha
139 Kč
115 Kč bez DPH

Pinocchio


Klasický pohádkový příběh Pinocchio vyprávěný neméně slavnými interprety

Jednoho dne si vyřezal pan Gepetto z polínka panáčka. A stal se zázrak, panáček ožil, hýbal se a mluvil. Gepetto jej pojmenoval Pinocchio, vyrobil mu šaty z papíru, a aby se panáček vyznal ve světě, poslal jej do školy. Prodal kvůli tomu i svou kazajku, jen aby měl Pinocchio slabikář. Jenže nezvedený panáček do školy nešel a svůj slabikář vyměnil za lístek do loutkového divadla. Naštěstí se nad ním slitoval principál divadelního souboru a věnoval Pinocchiovi pro Gepetta pět zlaťáků. Dva potulní šizunkové, lišák s kocourem, se naivního Pinocchia o jeho poklad snažili připravit, ale nakonec, s pomocí hodných zvířátek i dobrotivé víly, se Pinocchio šťastně opět shledal s Gepettem.
Slavnou dětskou knihu napsal její italský autor již před sto čtyřiceti lety. Příběh nezvedeného dřevěného panáčka, který se nakonec, po mnoha dobrodružstvích a nezbedách, stane chlapcem, se stal předlohou řady uměleckých ztvárnění ve filmu i na divadle po celém světě. Tato naše nahrávka vznikla podle dramatizace v roce 1969 a využila schopnosti Jiřiny Bohdalové ztvárnit věrohodně a s humorem dětskou postavu. Ke zlatému kádru české interpretační školy ostatně patří celý další herecký tým. Díky všem tvůrcům se tento Pinocchio řadí k tomu nejlepšímu, co u nás za poslední půlstoletí před mikrofonem vzniklo.

Parametry a specifikace

Audio

Délka 00:58:11

Autor

Autor Jiří Kafka
Interpret František Filipovský, František Hanus, Gabriela Vránová, Jaroslav Kepka, Jiřina Bohdalová, Karel Fořt, Václav Kaňkovský, Viola Zinková, Vlastimil Brodský, Zorka Jiráková

Podrobnosti

Velikost 128 kbps 53 MB
Kategorie Audioknihy, Pohádky, Pro děti, Zahraniční literatura
Jazyk česky
Kód:  AK1B460
Záruka: 24 měsíců
WEB8