Obnovit stránku

Piraně

Audiokniha
369 Kč
335 Kč bez DPH

Piraně

Drsný román oceňovaného autora románu Gomora

V oceňovaném románu Gomora přinesl italský spisovatel a novinář Roberto Saviano odvážné svědectví o nemilosrdném světě neapolské mafie. Teď se vrací do rodného města, aby vyprávěl o vzestupu Nicolase Fiorilla, patnáctiletého, bystrého a ambiciózního chlapce, který si založí vlastní gang.
Jeho členové pocházejí ze středostavovských rodin, mají domovy, rodiče, sourozence, chodí do školy. Nebyli odchováni mafiánskými poměry, ale počítačovými hrami, filmy a komiksy. Neumějí rozlišovat virtuální realitu od skutečného světa, a tak se stylizují do postav, které znají z monitorů a displejů. Nevidí rozdíl mezi umělou a skutečnou krví a smrtí, násilí je pro ně hra. Jediné, co je zajímá, jsou peníze.
Chtějí zbohatnout, rozkazovat a vládnout. A k tomu je důležité mít zbraně a koule. Proto obdivují i vojáky ISIS a jejich videa. Nicolasův plán vyjde, z členů jeho gangu se skutečně stanou paranza – zabijácký potěr, malé piraně. Cena, kterou za takový život zaplatí, je ale vysoká.

Napsali o knize Piraně

Jedná se o mé první seznámení s autorem, takže nemám s čím srovnávat. Po dočtení knihy jsem byla naprosto omráčena… Jednak co se týká výborného stylového překladu, věřím, že to pro paní překladatelku musel být hodně těžký oříšek, ale opravdu moc chválím. Život je o vojebancích a o vojebávačích… Šílený, krutý a moc bych si přála, aby tento příběh o dětech a italské mafii byl jen smyšlený a nikdy se tohoto nedožiju ani ve snu…

hodnocení na databazeknih.cz

Trochu jiný Saviano, než jsme zvyklí. Nejsou to jednotlivé reportáže, je to příběh o dětech. Děsivý příběh o dětech.

hodnocení na databazeknih.cz

Parametry a specifikace

Audio

Délka 11:00:00

Autor

Autor Roberto Saviano
Interpret Václav Neužil

Podrobnosti

Rok vydání 2 021
Velikost 128 kbps 608 MB
Kategorie Audioknihy, Detektivky, thrillery, Zahraniční literatura
Jazyk česky
Kód:  AK1C697
P-DC1-WEB07