Obnovit stránku

Playground

Audiokniha
299 Kč
247 Kč bez DPH

Playground

Mysteriózní thriller od jednoho z nejčtenějších severských autorů

Jasmin Pascalová­-Andersonová má hodnost poručíka švédské armády. Během mise NATO v severním Kosovu se její jednotka ocitne v boji. Jasmin ztratí dva ze svých mužů a sama je těžce zraněna. Na celých čtyřicet vteřin se jí zastaví srdce, načež je znovu přivedena k životu. Po probuzení mluví o své zkušenosti z klinické smrti: byla převezena do tajemného přístavního města, které představuje přechod mezi životem a smrtí a panuje v něm krutý a nespravedlivý systém. Jasmin je ze svých zážitků zmatená a rozrušená. Co se jí stalo během těch vzácných vteřin, kdy se jí zastavilo srdce? A jak se jí podařilo z města uniknout a vrátit se do života?

Jasmin se ve Stockholmu léčí z posttraumatického stresového syndromu, opustí armádu a snaží se vést poklidný život. Až do dne, kdy jí vážná dopravní nehoda opět obrátí svět vzhůru nohama. Lékaři v nemocnici operují Jasminina syna, aby mu zachránili život. Během operace mu však musejí na okamžik zastavit srdce.

Nikdo neví, kolik pravdy je na příbězích těch, kteří se navrátili z blízkosti smrti. Ale Jasmin nemůže riskovat. Ví, že si její syn sám neporadí a nevrátí se. Kruté přístavní město plné násilí je nebezpečné místo. A ze všeho nejnebezpečnější je hřiště…


"V příběhu je líčena láska matky ke svému synovi, pro jehož záchranu je schopná dojít až za hranici života do posmrtné říše. Ta je zde skvěle vylíčena jako čínský přístav s temnou atmosférou. Vadilo mi v něm ovšem pár věcí, kterými bych ale nechtěl spoilerovat těm, kteří knihu ještě nečetli. Knížka mě velmi bavila a dokončil za mě ve skoro rekordním čase. Těm kteří váhají bych určitě doporučil pořídit Playground jako Audioknihu, kde excelentní podání Terezy Bebarové posouvá knihu hodně nahoru."
 - hodnocení na databazeknih.cz
"Lars Kepler popisuje přístavní město s opravdovou dovedností, tak hmatatelně, až ho vidím před sebou… Playground je filmový a snový, velmi krásný příběh města stínů."
 - Dagens Nyheter

"Opravdu působivé literární hrdinství a elegance posouvají děj dopředu… Lars Kepler ovládá své řemeslo. Děj nemá žádné mezery ani díry. Tak dobrých vyobrazení noční můry, kterou prožívají lidé trpící psychózou, jsem moc nečetla."
- Sydsvenskan

"Nejlepší část knihy popisuje posttraumatické, nešťastné každodenní životy válečných veteránů v Jasminině švédské realitě. To vás zasáhne."
- Expressen
"Zajímavý akční fantasy/sci-fi thriller, který si moc neláme hlavu s tím, zda vše dává smysl, na druhou stranu se po čertech dobře čte, či poslouchá a rozhodně moc nenudí. Tereza Bebarová jí navíc dokázala vdechnout osobní kouzlo."
- Schefikuvblog.eu

 


4,2
hodnotilo 38 zákazníků
100+
zákazníků již zakoupilo
80 %
zákazníků doporučuje
Všechna hodnocení

Parametry a specifikace

Audio

Délka 12:20:15

Autor

Autor Lars Kepler
Interpret Tereza Bebarová

Podrobnosti

Velikost 128 kbps 689 MB
Kategorie Audioknihy, Detektivky, thrillery, Zahraniční literatura
Jazyk česky
Kód:  AK1A415
Záruka: 24 měsíců
Máte dotaz na toto zboží?
Zavoláme vám
P-DC1-WEB28