Obnovit stránku

Počátek

Kniha, česky
-13%
448 Kč
388 Kč
353 Kč bez DPH

Počátek

Fantasticky vynalézavý román od nejpopulárnějšího autora thrillerů na světě

Počátek je název pátého románu Dana Browna, ve kterém vystupuje Robert Langdon. Tentokrát jede harvardský profesor do Guggenhheimova muzea v Bilbau, aby se zúčastnil významného odhalení objevu, který „navždy změní tvář vědy“. Pozvání mu poslal jeho bývalý student Edmond Kirsch, miliardář a futurista. Teď oznámil odhalení překvapivého průlomu, který má odpovědět na dvě základní otázky lidské existence.
Společenské události se účastní několik set hostů a všichni jsou ohromeni už samotným počátkem prezentace. Langdon začíná chápat, že tohle bude mnohem kontroverznější záležitost, než si vůbec uměl představit. A to je jen počátek. Pečlivě naplánovaný večer náhle exploduje gejzírem chaosu. Kirschův unikátní objev je možná navždy ztracen a Langdon je v bezprostředním ohrožení přinucen k zoufalému rozhodnutí utéct z Bilbaa spolu s elegantní ředitelkou muzea Ambrou Vidalovou, která se na celé akci podílela.
Společně se vydají do Barcelony a pátrají po tajemném kódu, které odhalí Kirschovo tajemství. Čeká je napínavá cesta zákoutími utajené historie a radikálního náboženství, které neměl nikdy nikdo objevit. Po jejich stopě už vyrazil nesmiřitelný nepřítel, jehož moc pochází přímo ze španělského královského paláce. Indicie jsou skryty v dílech moderního umění a Langdon s Vidalovou musí najít všechny symboly, které je přiblíží k šokujícímu a neuvěřitelnému objevu. Je svět připraven na tak zásadní změnu?

Napsali o knize Počátek

"S Počátkem se Dan Brown vrací ke svému mistrovství. Podobně jako v předchozích románech, i děj Počátku je důmyslně protknut náboženskými otázkami a snaží se odpovědět na odvěký střet křesťanských teorií o stvoření a vědecké evoluce."

Hodnocení na goodreads.com

"Nový Brownův román má potenciál vyvolat stejnou kontroverzi jako Šifra mistra Leonarda... Dan Brown a velké ideje prostě pasují k sobě, a o Počátku  to platí dvojnásob."

New York Times

"Nesmírně zábavná kniha... Fanoušci profesora Roberta Langdona si v páté knize jeho dobrodružství opět přijdou na své."

USA Today

"Knihu je radost číst i kvůli jejímu strhujícímu tempu... Brownovo dílo se vyznačuje podmanivou nevinností... Autor se odhodlaně vyrovnává s těmi nejzákladnějšími otázkami lidské existence."

Guardian

Není vyplněn Alternativní text k fotografii!

Dan Brown

Dan Brown je autorem mnoha největších světových bestsellerů, včetně Šifry mistra Leonarda, který se stal nejen jedním z nejprodávanějších románů všech dob, ale také předmětem intelektuálních debat mezi čtenáři a odborníky. Mezi jeho další tituly patří například Andělé a démoni nebo Inferno. Ze všech zde zmíněných titulů vznikly stejnojmenné filmy s Tomem Hanksem v hlavní roli, a další se již chystá. Brownovy romány vychází v 56 jazycích po celém světě a už bylo vydáno přes 200 milionů výtisků. V roce 2005 byl Brown magazínem Time jmenován jedním ze 100 nejvlivnějších lidí na světě.

4,7
Hodnotilo 132 zákazníků
1 000+
zákazníků již zakoupilo
90 %
zákazníků doporučuje
36
uživatelských recenzí
Všechna hodnocení

Parametry a specifikace

Základní

Autor Dan Brown
Počet stran 416 stran
Rok vydání 2018
Typ Kniha
Nakladatel Argo
Vazba Pevná s přebalem lesklá
Druh Kniha

Jazyk

Jazyk česky
Kód:  FKP242472
Prod. číslo:  978-80-257-2386-9
P-DC1-WEB14