Obnovit stránku

Od 10.5. jsou pro vás všechny  naše pobočky opět otevřeny. Máme pro vás tisíce produktů skladem a ihned k odběru, rychle a bezpečně.

Pochovejte mě pod podlahu

Audiokniha
349 Kč
317 Kč bez DPH

Pochovejte mě pod podlahu

Jedno z nejvtipnějších děl moderní ruské literatury přináší příběh osmiletého Saši.

Dostojevský střihlý Dickensem. Kniha se v Rusku držela více než deset let na špičce literárních žebříčků a prodalo se jí přes milion výtisků.
Částečně autobiografická kniha přináší příběh osmiletého Saši žijícího s babičkou a dědou v Moskvě koncem sedmdesátých let minulého století. Je plná někdy groteskních, jindy tragikomických příhod z běžného života, vyprávěných syrovým jazykem malého chlapce, který postupně čtenáři odhaluje, jak křehká může dětská duše být.
Chlapce si prarodiče vzali do péče coby čtyřletého proto, že jeho matka se o něj nemohla z finančních důvodů postarat. Nicméně soužití dítěte a seniorů je nelehké, způsobené nejen Saškovým špatným zdravotním stavem, ale také psychickou nevyrovnaností babičky, která dává svým nejbližším najevo lásku a zájem o ně poněkud svérázným způsobem. Její rozporuplnost zapříčiněná nelehkým životním příběhem se nám odhaluje krok za krokem, až dojdeme k jistému smíření s ní. V knize dále blíž poznáme také fungování soudobé lázeňské a lékařské péče či vztahů mezi lidmi.
Kniha je často popisována jako jedno z nejvtipnějších děl moderní ruské literatury a v roce 2009 podle ní vznikl stejnojmenný ruský film v režii Sergeje Sněžkina.

Parametry a specifikace

Audio

Délka 06:55:22

Autor

Autor Pavel Vladimirovič Sanajev
Interpret Jan Vondráček

Podrobnosti

Rok vydání 2 021
Velikost 128 kbps 380 MB
Kategorie Audioknihy, Společenská próza, Zahraniční literatura
Jazyk česky
Kód:  AK1C794
P-DC1-WEB12