Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Postel

E-kniha, česky
Je nám líto, ale prodej již skončil
Zobrazit alternativy

Nevyhovují vám alternativy?

Vybírejte z celé nabídky

Postel

Výstřední hrdina Malcolm odmítá vše rutinní a zdánlivě všední. V den jeho 25. narozenin se v něm něco definitivně zlomí a rozhodne se už nikdy nevstát z postele. A jeho tělo začíná tloustnout a tloustnout. Po mnoha letech strávených na lůžku se už nedokáže zvednout, ani kdyby opravdu chtěl – váží totiž víc než šest metráků.
Román se může pochlubit neotřelou strukturou s četným využitím retrospektiv a poutavým stylem, který se vyznačuje jemně ironickým nadhledem, barvitým líčením a živými obrazy. Je plný kontroverzních až bizarních obrazů. Popis dospívajících hrdinů a jejich nesnází a úzkostí velice dobře mapuje charakter doby, kde jsou problémy deprese, obezity a slávy nejen aktuální, ale často přímo nebezpečné.
Postel je prvotina londýnského žurnalisty Davida Whitehouse. Ani ne třicetiletý autor získal za rukopis v dubnu 2010 cenu pro začínající tvůrce To Hell with Prizes (doslova Do háje s cenami). Své vítězství a zisk odměny ve výši 5 000 liber okomentoval spisovatel s humorem sobě vlastním: „Je to přesně suma, kterou dlužím své matce.“
Pozoruhodný příběh brzy zaujal významné světové nakladatele, a tak by měl Whitehouseův text vyjít letos ve Velké Británii (Canongate), USA a Kanadě (Scribner), Austrálii (Text), Itálii (ISBN), Nizozemí, Izraeli a rovněž i v České republice.
***
David Whitehouse má 29 let a žije v Londýně. Za svou novinářskou činnost získal několik ocenění, mimo jiné od deníků The Times nebo Evening Standard. Jeho první krátký film The Archivist zahajoval v roce 2008 přehlídku BBC Electric Proms a získal ceny na několika festivalech včetně Seattlu a Berlína. V roce 2010 natočil svůj druhý krátký film Ending. Postel je jeho knižní prvotina.
***
„Whitehouseova Postel vypráví o tom, jak se život jedné rodiny promění, když se jejím středem stane nejstarší syn Malcolm. Napůl prorok, napůl tyran Mal sní o tom, že se mu podaří změnit svět, ale jak dospívá, prochází zvláštní metamorfózou. Z perspektivy jeho mladšího bratra tak můžeme sledovat vzestup a pád Mala a jeho nejbližších. Postavy jsou opravdu velmi výstřední, způsob vyprávění je však zároveň tak vřelý a laskavý, že je těžké od knihy se odtrhnout. A byl to právě onen hřejivý a celkově nezapomenutelný styl, ozdobený aktuálními a někdy dosti šokujícími tématy, jako je deprese, obezita, sláva, smrtelnost, láska, který mne na knize naprosto okouzlil.“ editor Francis Bickmore, britské nakladatelství Canongate
„Temně tragikomický, a přesto velmi citlivý románový debut!“
Amazon

Parametry a specifikace

Formát a typ ochrany

Dostupný formát epub, mobi
Druh ochrany social
Ukázky epub

Základní

Autor David Whitehouse
Jazyk česky
Počet stran 256 stran
Rok vydání 2011
Nakladatel Jota
Kód:  EK12754
Záruka: 24 měsíců
Prod. číslo:  978-80-721-7890-2
P-DC1-WEB12