Obnovit stránku

Povídání o pejskovi a kočičce

Audiokniha
229 Kč
208 Kč bez DPH

Povídání o pejskovi a kočičce

Kompletní znění Povídání o pejskovi a kočičce v podání herců z Dejvického divadla

To bylo tenkrát, když spolu pejsek a kočička hospodařili a chtěli všechno dělat tak, jak to dělají velcí lidé: umývat špinavou podlahu, péci dort, chodit v neděli na procházku, psát dopis nebo hrát divadlo. Ale protože lidmi nejsou, nedopadne všechno vždycky tak, jak by si přáli – jejich svérázná řešení jsou ale pokaždé zábavná a originální. V některých příbězích také pejsek a kočička navštěvují pana Čapka, s nímž hovoří o "vážných věcech" a pomáhají mu s psaním příběhů pro děti.
Znění textu vychází z kritického vydání ve Spisech Josefa Čapka a kromě devíti klasických příběhů obsahuje i povídání Jak pejsek s kočičkou slavili 28. října, které bylo po roce 1948 z politických důvodů vypouštěno. Namísto Čapkových všeobecně známých obrázků doprovodí audioknihu ilustrace výtvarného dua Tomski&Polanski, kteří svou aktuální verzi pojali jako poctu autorovi.
Obsazení:
pejsek – Jaroslav Plesl 
kočička – Veronika Khek Kubařová 
vypravěč – Ivan Trojan 
Josef Čapek – Miroslav Krobot
zlý pes – Hynek Čermák
dešťovka – Martin Myšička 
děti – Václav Neužil 
panenka – Marta Issová 
zajíc – David Novotný 
slepice – Lenka Krobotová 
švadlena – Zdenka Žádníková Volencová

Josef Čapek

Studoval malbu a grafiku na pražské Umělecko-průmyslové škole a poté rok v Paříži. Po návratu se se svým bratrem Karlem zapojil do uměleckého a společenského života. V letech 1917–1921 působil jako redaktor Národních listů, odkud odešel do Lidových novin, kde byl redaktorem a výtvarným kritikem až do roku 1939, kdy ho hned 1. září 1939 zatklo gestapo a válku prožil v koncentračních táborech. Přestože je známější jako výtvarník než jako spisovatel, jeho literární dílo tvoří neoddělitelnou součást jeho tvorby. Jeho nejznámější knihou ovšem zůstává jeho vyprávění pro děti Povídání o pejskovi a kočičce (1929).

Dejvické divadlo

První představení se v Dejvickém divadle odehrálo 14. října 1992. Od té doby si vybudovalo pověst jednoho z nejvyhledávanějších a nejnavštěvovanějších českých divadel, které je téměř trvale vyprodané. Nabízí inscenace různých žánrů, které však mají společného jmenovatele: dobré divadlo se zřetelným názorem a s důrazem na herecké osobnosti. S nástupem Miroslava Krobota na místo uměleckého šéfa roku 1996 vznikla silná herecká sestava, která láká diváky dodnes a proslavila se i televizními seriály jako Čtvrtá hvězda (2014), Dabing Street (2018), Zkáza Dejvického divadla (2019), které odrážejí svébytný nadhled celého ansámblu. Od roku 2017 je uměleckým šéfem Dejvického divadla Martin Myšička.

Parametry a specifikace

Audio

Délka 01:38:49

Autor

Autor Josef Čapek
Interpret David Novotný, Hynek Čermák, Ivan Trojan, Jaroslav Plesl, Lenka Krobotová, Marta Issová, Martin Myšička, Miroslav Krobot, Václav Neužil, Veronika Khek Kubařová, Zdeňka Žádníková Volencová

Podrobnosti

Velikost 128 kbps 231 MB
Kategorie Audioknihy, Česká literatura, Pohádky, Pro děti
Jazyk česky
Kód:  AK1A849
Záruka: 24 měsíců
P-DC1-WEB18