Obnovit stránku

Prašina - Černý merkurit

Audiokniha
299 Kč
247 Kč bez DPH

Prašina - Černý merkurit

Další dobrodružství, nová zákoutí a tajné stezky křižující záhadnou pražskou čtvrť

Prašinu sevřel mráz, neobydlené ulice jsou zaváté sněhem. Od prvního dobrodružství Jirky a En uplynulo několik měsíců, přímo v tajemné čtvrti si vybudovali klubovnu zvanou Doupě a objevili prašinskou část Krchleby, ze které přichází hrozba pro celé město.
Přesto se zdá, že jejich přátelství slábne. Na koho se ještě mohou spolehnout, když i oni dva před sebou mají tajnosti? Pod ocelovým nebem se odehraje strhující příběh, který vyvede z omylu všechny, kdo si mysleli, že na Prašině může nastat klid. Působivé ilustrace odhalí nová zákoutí a tajné stezky křižující záhadnou pražskou čtvrť.

Vojtěch Matocha

Vystudoval matematiku, dnes vyvíjí software pro mobilní telefony. Tvůrčím psaním se zabývá od gymnázia, úspěšně se účastnil několika literárních soutěží, píše recenze pro iLiteraturu. Jeho debut Prašina (2018) se stal bestsellerem a těší se oblibě čtenářů napříč generacemi. Prašina získala Cenu učitelů za přínos k rozvoji dětského čtenářství a Cenu nočních spáčů Noci s Andersenem. Autorovi přinesla nominace na Magnesii Literu, Cenu Jiřího Ortena a Zlatou stuhu.

Matouš Ruml

Vystudoval Hudebně dramatické oddělení Pražské konzervatoře (2008). Již během studií hostoval v Divadle ABC, ve Stavovském divadle a v Klicperově divadle v Hradci Králové. Pět let byl členem souboru Městského divadla v Mladé Boleslavi, kde vystoupil například v inscenacích Ostře sledované vlaky, Nebezpečné vztahy, Úplné zatmění nebo Chaplin. Nyní je členem divadelního spolku Kašpar v Divadle v Celetné (Osiřelý západ, Višňový sad, Mrzák Inishmaanský, Mikulášovy patálie). Televizním divákům je známý ze seriálu Comeback, z pořadu pro děti Hřiště 7 a z magazínu Za obzorem. Je laureátem Ceny Zuzany Navarové a Thálie pro mladého činoherce za rok 2012. Pro Tympanum načetl audioknihy Podivný případ se psem (první místo v soutěži Audiokniha roku 2017 v kategorii Nejlepší audiokniha / jednohlasá četba) Prašina (první místo v soutěži Audiokniha roku 2018 v kategorii Nejlepší audiokniha pro děti a mládež) a Nikdykde.

4,7
hodnotilo 3 zákazníků
50+
zákazníků již zakoupilo
90 %
zákazníků doporučuje
Všechna hodnocení

Parametry a specifikace

Audio

Délka 08:12:32

Autor

Autor Vojtěch Matocha
Interpret Matouš Ruml

Podrobnosti

Rok vydání 2 019
Velikost 128 kbps 452 MB
Kategorie Audioknihy, Česká literatura, Pro děti, Pro mládež
Jazyk česky
Kód:  AK1B700
Záruka: 24 měsíců
Máte dotaz na toto zboží?
Zavoláme vám
WEB14