Obnovit stránku

Příšerné příběhy strýce Montaguea

Audiokniha
199 Kč
181 Kč bez DPH

Příšerné příběhy strýce Montaguea

Strašidelné historky pro děti, které si však u jejich čtení velmi oblíbily i rodiče

Soumrak padá, mlha houstne, vítr kvílí ve větvích...
Nastal ten správný čas navštívit strýčka Montaguea.
Strýc Montague žije v rozlehlém ponurém domě, jen se svým sluhou Franzem, kterého nikdy nikdo neviděl. Přestože cesta do jeho sídla vede přes tajuplný les plný zvláštních šepotů a zvuků, Edgar ho navštěvuje moc rád. Strýc Montague zná totiž spoustu strašidelných příběhů, které se přihodily dětem jako on. Jenže s každou novou historkou Edgarův neklid roste. Ve vzduchu visí cosi zlověstného. Domem se nese podivné praskání a kroky, zahrada se noří do mlhy studené jako hrob. Od koho strýc Montague slyšel všechny ty hrůzostrašné příběhy a jak se do jeho domu dostaly předměty, které v jeho příbězích sehrály tak neblahou roli? Strýcova minulost je možná mnohem temnější, než by si Edgar dokázal vůbec představit...

Chris Priestley

Narodil se v Hullu, dětství prožil ve Walesu a na Gibraltaru, a dospívání v Newcastlu. Už jako malý chlapec miloval komiksy a rád četl strašidelné příběhy. Ne náhodou nazval hrdinu Příšerných příběhů strýce Montaguea podle svého oblíbeného spisovatele Edgara Allana Poea. Řadu let se živil jako úspěšný ilustrátor, malíř a karikaturista především v novinách a časopisech (mj. The Times nebo The Independent). Jeho první kniha jako autora, Dog Magic! (2000) byla vybrána do užšího výběru pro Children’s Book Award. Od té doby napsal několik knih beletrie, naučné literatury a především knížek pro děti, u nichž nadšení čtenáři s potěšením trnou hrůzou a strachem. Do češtiny byly přeloženy jeho knihy Pan Krátur (2010), inspirovaný slavným Frankensteinem Mary Shelleyové, Příšerné příběhy z temného tunelu (2009), Příšerné příběhy z Černé lodi (2010) a Příšerné příběhy vánoční (2012), které byly v našem vydavatelství natočeny také jako audiokniha.

Jan Vondráček

Po studiu na katedře alternativního a loutkového divadla DAMU se stal členem nově vzniklého Dejvického divadla. Odtud odešel spolu s dalšími kolegy do souboru Divadla v Dlouhé. Zde zazářil v celé řadě rolí, za Lelia v Goldoniho Lháři získal Cenu Alfréda Radoka za rok 2005. K divadelním inscenacím rovněž skládá a aranžuje hudbu. Výborně zpívá, hraje na několik hudebních nástrojů a objevuje se v televizi a ve filmu (Sametoví vrazi, Pokoj v duši, Příběh kmotra). Intenzivně se také věnuje dabingu, jeho hlas se stal známý především díky seriálu Mentalista, kde mluví hlavní postavu Patrika Janea . V roce 2010 obdržel za tento výkon diváckou Cenu Františka Filipovského.

Viktor Kuzník

Student třetího ročníku činoherního herectví na DAMU. Za roli čtrnáctiletého Williama s dětskou mozkovou obrnou v rozhlasové hře Krásný mladý obludy byl nominován v anketě Českého rozhlasu Neviditelný herec. Hostuje v Divadle A. Dvořáka v Příbrami ve inscenaci Obsluhoval jsem anglického krále (hlavní role Jan Dítě), dále hostuje v Divadle U Valšů a v Divadle Kolowrat, kde působí s nově vznikajícím spolkem Činohra 16:20.

4,0
hodnotilo 1 zákazníků
20+
zákazníků již zakoupilo
80 %
zákazníků doporučuje
Všechna hodnocení

Parametry a specifikace

Audio

Délka 05:09:13

Autor

Autor Chris Priestley
Interpret Jan Vondráček a Viktor Kuzník

Podrobnosti

Velikost 128 kbps 291 MB
Kategorie Audioknihy, Pro děti, Zahraniční literatura
Jazyk česky
Kód:  AK1B193
Záruka: 24 měsíců
P-DC1-WEB28