Obnovit stránku

Průvodce budoucností

Kniha, česky
-23%
349 Kč
269 Kč
245 Kč bez DPH

Průvodce budoucností

Optimistická zpráva o pádu trhů, umělé inteligenci, návratu magie a chaosu v rodině

Můj život byl plný strašlivých neštěstí, z nichž k většině nedošlo, napsal Michel Montaigne v 16. století, časech náboženských válek, které ovšem on strávil pohodlným životem na svém hradě.
O pět století později se novinář Jan Müller vrací k tomuto citátu. Jak ve 21. století, které se řítí vpřed tolika rizikům, najít bezpečí a spokojenost? Jak se vyhnout problémům a postavit se čelem k těm, kterým se vyhnout nejde?
Kniha ukazuje, jak může vypadat příští ekonomická krize a proč ji nebrat jako katastrofu, ale jako šanci. Svět mění nástup umělé inteligence, virtuální reality a kybernetických zbraní. Jak žít v digitální džungli?
Kniha ukazuje, že člověk v éře chaosu, stresu a informační exploze nachází oporou sám v sobě a u svých nejbližších. Jen díky rodině a přátelství najdeme zlatou střední cestu. Po které můžeme dojít daleko, protože svět začíná spojovat nové poznání s moudrostí předků. I díky technologiím znovu objevujeme magii. Nové je jen to, na co už se zapomnělo. Spojme rozum a sny. Stojíme sice v mlze, ale na úsvitu úžasných časů.
Kniha žurnalisty Jana Müllera si všímá překvapivých momentů vývoje české a světové společnosti v 21. století. Ukazuje, jak roste a sílí „globální systém“, který je pro nás zdrojem pohodlného životního stylu a zároveň příčinou dosud neznámých rizik.Vypráví příběhy ze světa technologií, ekonomiky, politiky a mezilidských vztahů, které ukazují, kam jsme to vlastně došli a co nás čeká dál. Maximálně čtivý text je postaven na množství vědeckých výzkumů, vychází z aktuálních knih předních autorů a četby světového tisku. Globální vývoj přitom zasazuje do českého kontextu vyjádřeného v knize rovnicí 2018 – EU = 1948.Autor nemaluje budoucnost pesimisticky. Současná globální krize je totiž hlavně příležitost. Kniha ukazuje, že klima krize je příznivé pro pěstování naší individuality, odvahy a tolerance. A také skromnosti, protože naše Země by rostoucí miliardy stále nenasytnějších a zhýčkanějších individuí dlouho neuživila.Průvodce budoucností je lék na „blbou náladu“ pramenící z návalu negativních zpráv v médiích a módní vlny katastrofických filmů. Čím lépe totiž budeme rizika znát, tím méně se jich budeme bát.
ZASKOČÍ VÁS BUDOUCNOST? OTESTUJTE SE!

Parametry a specifikace

Základní

Autor Jan Müller
Počet stran 240 stran
Rok vydání 2018
Typ Kniha
Nakladatel Mladá fronta
Vazba Pevná s přebalem lesklá
Druh Kniha

Žánr

Jazyk

Jazyk česky
Kód:  FKP0278605
WEB18