Obnovit stránku

První dámská detektivní kancelář

Audiokniha
269 Kč
245 Kč bez DPH

První dámská detektivní kancelář

Zábavné i napínavé příběhy první soukromé detektivky v Botswaně, jihoafrické zemi, kde život je tak odlišný od našeho

Sympatická Precious Ramotswe zakládá první ženskou detektivní agenturu v Gaborone, hlavním městě Botswany. Nejenže se dokáže vypořádat s podvodníky, najít zmizelého manžela nebo zkrotit neposlušné dcery ustaraných rodičů, ale nabídne nám také pohled do duše národa, jenž obývá oblast na prahu pouště Kalahari. Když se Precious nakonec vrhne po stopách zmizelého dítěte, riskuje vlastní pověst a možná i život. Alexander McCall Smith okouzlil čtenáře netradiční hlavní hrdinkou i jejím chytrým humorem.

Alexander McCall Smith

Alexander McCall Smith je zimbabwsko-britský spisovatel, publicista a vysokoškolský pedagog. Své vzdělání získal ve Skotsku a v Zimbabwe. Jde o spisovatele a profesora lékařského práva na Edinburské univerzitě a je členem několika národních a mezinárodních institucí zabývajících se bioetikou. Jeho knihy zahrnují práce o lékařském právu, trestním právu a filozofii. Stejně tak je autorem řady knih pro děti, sbírek povídek a románů. Působil také na několika univerzitách v Africe včetně Botswany, kde nějakou dobu žil.

Jana Stryková

Vystudovala DAMU – obor činoherní herectví. Po absolvování DAMU v roce 2001 nastoupila angažmá v divadle F. X. Šaldy v Liberci, v sezóně 2003-2004 byla na volné noze a hrála v Divadle Bez Zábradlí, Letních shakespearovských slavností 2004, Divadle Viola, Divadle Radka Brzobohatého a Divadle v Celetné. Od roku 2004 má stálé angažmá v Divadle Rokoko. Také točí filmy, reklamy, dabuje, moderuje a příležitostně se věnuje modelingu – módní přehlídky pro herečky. Na obrazovce jsme ji mohli vidět v pohádce Hospoda U bílé kočky nebo v seriálu Dokonalý svět.

Parametry a specifikace

Audio

Délka 04:17:55

Autor

Autor Alexander McCall Smith
Interpret Jana Stryková

Podrobnosti

Velikost 128 kbps 355 MB
Kategorie Audioknihy, Detektivky, thrillery, Zahraniční literatura
Jazyk česky
Kód:  AK1B152
Záruka: 24 měsíců
P-DC1-WEB23