Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Půlnoční hora

E-kniha, česky
Je nám líto, ale prodej již skončil
Zobrazit alternativy

Nevyhovují vám alternativy?

Vybírejte z celé nabídky

Půlnoční hora

Bastien je neobyčejný člověk. Pracuje jako školník jezuitského lycea, ale veškerý volný čas věnuje studiu tibetského lámaismu a duchovním cvičením. Straní se společnosti a žije osaměle jako skutečný buddhistický mnich. Jeho izolace ovšem skončí, když se do sousedství přistěhuje mladá svobodná matka Róza. Ta se o svérázného Bastiena začne zajímat a nakonec se rozhodnou, že společně odjedou do Tibetu. V daleké zemi však odhalí tajemství, jež možná měla zůstat navždy skryta.

Brilantní román Půlnoční hora je podivuhodným svědectvím o duchovním hledání a zoufalé touze po vykoupení, které v mnohém připomene nejlepší prózy Hermanna Hesse.

 Jean Marie Blas de Roblès (nar. 1954) je francouzský spisovatel, cestovatel, filozof a archeolog. Narodil se ve francouzském Alžírsku, dětství prožil většinou v jižní Francii. Studoval filozofii a historii, poté strávil dlouhá léta v Brazílii, Číně a dalších zemích, kde působil především jako učitel. Za svou první knihu Rýžová paměť (1982) obdržel Cenu Francouzské akademie za novelu. Od počátku devadesátých let se věnoval výhradně literatuře, především svému životnímu dílu, románu Tam, kde jsou tygři domovem (2008; česky 2010), který se ihned po svém vydání setkal s nadšeným ohlasem (autor za něj obdržel cenu Médicis). Jeho poslední kniha Půlnoční hora (2010) se dostala do nejužšího výběru na Velkou cenu Francouzské akademie za román.

Parametry a specifikace

Formát a typ ochrany

Dostupný formát epub, mobi, pdf, pdf2
Druh ochrany social

Základní

Autor Jean-Marie Blas de Robles
Jazyk česky
Počet stran 134 stran
Rok vydání 2011
Nakladatel Host
Kód:  EK0756
Záruka: 24 měsíců
Prod. číslo:  978-80-729-4505-4
P-DC1-WEB27