Obnovit stránku

Půlnoční slunce: Krev na sněhu II.

Audiokniha
279 Kč
231 Kč bez DPH

Půlnoční slunce: Krev na sněhu II.

Pokračování thrillerové duologie od krále severské krimi literatury

Já jsem typ, co utíká. Teď už je ale na čase, abych se probudil…
V sedmdesátých letech 20. století se na severu Norska usadili příslušníci laestadiánského hnutí. Jejich domovem se stala opuštěná vesnice Kasund kdesi ve Finnmarce. Izolace není na škodu, neboť jejich životy jsou svázány přísnými pravidly. Pak ale do uzavřené komunity vpadne záhadný Ulf, který tvrdí, že přijel z Osla na lov bělokurů. Na lovce však příliš nevypadá – dokonce ani nemá pořádnou pušku. Nechce se mu prozrazovat, že jedinou kořistí, na kterou se tu možná bude pořádat hon, je on sám. Těžko totiž odhadnout, na čí straně budou místní stát a zda mu pomohou lovce setřást.

Napsali o knize

Jeden z nejpřesvědčivějších příběhů, pod které se Jo Nesbo za posledních 10 let podepsal. Ponor do vnitřního života traumatizované a osamělé postavy se sice v závěru překlopí do série dynamickýchtwistů, ale prozrazuje, že Nesbo má krom spektakulárních thrillerů v záloze i jemnější kousky.

Vít Schmarc, Respekt

Ani v druhé části Krve na sněhu nenajdete nic z tradičního Nesboho a oproti názvu ani nepoteče moc krve. Autor se totiž soustředí spíše na rozvíjení love story, kterou by člověk v kraji, kde sobi dávají dobrou noc, nehledal. Víří otázky víry v Boha, zkoumá motivy lidského konání a nesení následků svých činů.

Alena Badinová, klubknihomolu.cz

Jo Nesbo (*1960)

Norský spisovatel a hudebník, původním vzděláním ekonom a finanční analytik, zpočátku pracoval jako makléř a novinář. Jeho literární dráhu roku 1997 odstartoval román Netopýr – první detektivka, v níž vystupuje nekonvenční kriminalista Harry Hole. Série s ním se od té doby rozrostla na deset svazků. Mimo tuto řadu zatím česky i audioknižně vyšly také thrillery Lovci hlav (2011), Krev na sněhu (2015), Syn (2015) a Půlnoční slunce (2015). Autor však nepíše jen pro dospělé, jeho vtipná dětská řada o doktorovi Proktorovi je ověnčena množstvím významných ocenění a práva na vydání zakoupilo 30 zemí; čtyři díly už vyšly také v audioknižní podobě, třetí z nich získal ocenění Audiokniha roku 2016 – Nejlepší dětská audiokniha.

Václav Neužil (*1979)

Po studiu na JAMU hrál mimo jiné v brněnském divadle Polárka, v Mahenově činohře Národního divadla v Brně, Divadle v 7 a půl a v HaDivadle. Od roku 2006 je členem souboru Dejvického divadla. Televizní a filmoví diváci ho znají ze seriálů jako Čtvrtá hvězda (2014), Atentát (2015), Svět pod hlavou (2017) nebo Dabing Street (2017) či snímků Zoufalci (2009), Rozkoš (2013), Sedmero krkavců (2015), Ztraceni v Mnichově (2015), Bába z ledu (2017) a dalších.

4,9
hodnotilo 87 zákazníků
100+
zákazníků již zakoupilo
90 %
zákazníků doporučuje
Všechna hodnocení

Parametry a specifikace

Audio

Délka 05:13:46

Autor

Autor Jo Nesbř
Interpret Václav Neužil

Podrobnosti

Velikost 128 kbps 433 MB
Kategorie Audioknihy, Detektivky, thrillery, Zahraniční literatura
Série Krev na sněhu
Díl série 2.
Jazyk česky
Kód:  AK1A738
Záruka: 24 měsíců
Máte dotaz na toto zboží?
Zavoláme vám
P-DC1-WEB28