Obnovit stránku

Ranhojič

Audiokniha
549 Kč
499 Kč bez DPH

Ranhojič

Středověk nelze přežít bez šlechetnosti

Robert Jeremy Cole, od devíti let sirotek, si uvědomuje, že dostal do vínku zázračný dar: schopnost vycítit v lidském organismu blížící se smrt. Čelil jí bezpočtukrát jako učeň potulného bradýře, s nímž se protloukal ponurou realitou 11. století. Rušné i krušné putování Anglií mládenci přineslo cenné zkušenosti, nicméně ho stále trápí, že nedokáže nemocným pomáhat líp. Věří, že přišel na svět právě proto, aby bližní léčil, a tak se vydává do daleké Persie k nejslavnějšímu lékaři své doby, arabskému učenci ibn Sínovi (Avicennovi). Aby se však mohl stát jeho žákem, musí v srdci islámské kultury předstírat, že je žid, a ne „neznaboh“ z druhého konce křesťanské Evropy… Neublíží si tím ve studiu a v lásce?
Podle knihy natočil německý režisér Philipp Stölzl stejnojmenný film (2013), v němž hlavní role vedle Toma Paynea ztvárnili i další angličtí herci, mj. Ben Kingsley a Emma Rigbyová.

Noah Gordon

Reportér, vydavatel lékařského časopisu a posléze autor bestsellerů – to je jen letmá profesní charakteristika amerického spisovatele, jenž si bedlivě střeží soukromí. S manželkou Lorraine žije na lesní farmě v Berkshire Hill v západním cípu rodného státu Massachusetts a mají spolu tři odrostlé děti. Světový úspěch si vydobyl především románovou trilogií o lékařské dynastii Coleů (Ranhojič, Šaman, Lékařka; 1987–1995), při jejímž psaní se pro větší hodnověrnost dal zaměstnat v nemocnici, studoval lékařskou etiku i chirurgické postupy praktikované v tisícileté historii oboru. Do češtiny byly dále přeloženy jeho knihy Tajemný diamant, Tribunál smrti či Katalánec.

Parametry a specifikace

Audio

Délka 29:11:19

Autor

Autor Noah Gordon
Interpret Hanuš Bor

Podrobnosti

Rok vydání 2 020
Velikost 128 kbps 1 611 MB
Kategorie Audioknihy, Dějiny a historie, Zahraniční literatura
Jazyk česky
Kód:  AK1C576
Záruka: 24 měsíců
P-DC1-WEB28