Obnovit stránku

Ready Player One

E-kniha, česky
Je nám líto, ale prodej již skončil
Zobrazit alternativy

Nevyhovují vám alternativy?

Vybírejte z celé nabídky

Ready Player One

Ambiciózní a neodolatelný debut

Píše se rok 2045 a svět, utápějící se v energetické a ekonomické krizi, je velmi chmurným místem k životu. Není divu, že většina lidí utíká před realitou do uměle vytvořeného vesmíru videoherního systému OASIS, kde mohou zapomenout na běžné starosti, vytvořit si novou identitu a jejím prostřednictvím se pak pohybovat po tisícovkách virtuálních planet, pracovat, studovat, bavit se a prožívat své sny. Navíc se tam někde skrývá i dědictví po tvůrci této videohry, miliardáři Jamesi Hallidayovi, který před svou smrtí zanechal ve skrytých koutech OASIS několik klíčů, jež mají hráčům ukázat cestu k pokladu.

Trvá však dlouhých pět let, než se středoškolákovi Wadu Wattsovi podaří objevit první z nich. A potom vypukne hotové peklo, protože zájemců o dědictví, které nálezci zajistí doživotní bohatství a obrovskou moc, je nespočet a v cestě za svým cílem se neštítí žádných prostředků. Když se pak soupeření přenese z virtuálního světa do toho skutečného, končí veškerá legrace — tady už jde o život.

***

„Fascinující a originální (…) hráči musí proplout úskalími chytře sestavených rébusů a přelstít ke všemu odhodlané soupeře ve virtuálním světě, aby zachránili ten skutečný. Čtenáře čeká fakt divoká jízda.“
Terry Brooke

„I já, ačkoli videohry sama nehraju, jsem si užívala každičkou stránku.“
Charlaine Harrisová

„Fantastické dobrodružství zasazené do futuristického světa milovníkem retra. Jakmile jsem se pustil do čtení, vůbec se mi nechtělo knihu odložit a nemohl jsem se dočkat, až ji zase vezmu do ruky.“
S. G. Browne

„Ready Player One je lístek do loterie, který vyhrál.“
New York Daily News

„Vzrušující a imaginativní cesta kyber prostorem. Crossoverová sága má potenciál opravdového hitu.”
Booklist

„(…) neodolatelný Wade se smyslem pro sebeironii je skvostný hrdina nové doby.”
Publishers Weekly

***

Ernest Cline

Vystřídal v minulosti řadu povolání — živil se jako kuchař v bufetu, kuchal ryby, pracoval ve videopůjčovně pro náročné diváky i jako počítačový technik. Duší ho to ale vždycky táhlo jinam, a tak nakonec pustil všechny tyto slibné profesní dráhy k vodě, aby naplno vyjádřil svou lásku k popkultuře coby spisovatel a scenárista. Jeho film Fanboys z roku 2009 se, do značné míry k jeho vlastnímu překvapení, stal kultovním fenoménem. V současné době žije Ernie v Austinu v Texasu společně s manželkou, dcerou a velkou sbírkou klasických videoher. Ready Player One je jeho první román.

Parametry a specifikace

Formát a typ ochrany

Dostupný formát epub, mobi
Druh ochrany social

Základní

Autor Ernest Cline
Jazyk česky
Počet stran 512 stran
Rok vydání 2012
Nakladatel Jota
Kód:  EK12811
Prod. číslo:  978-80-746-2074-4
P-DC1-WEB22