Obnovit stránku
Jak rychle doručujeme objednávky? Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-2 dny 0-2 dny 1-2 dny 0-1 den 3 pracovní dny 3 pracovní dny

RECENZE: Kapky na kameni

Kniha Kapky na kameni přibližuje životní osudy 50 českých a slovenských žen, které navzdory nepřející době šly za svými sny a přispěly tak k větší rovnoprávnosti mezi muži a ženami.

Výběr hrdinek je pestrý a neotřelý, nalezneme zde známější ale hlavně méně známé vědkyně, umělkyně, sportovkyně, spisovatelky i političky, které žily v 19. a 20. století. Jejich činy, vytrvalost a odvaha můžou inspirovat nejen mladé slečny, kterým je kniha primárně určena. Na své si určitě přijdou i kluci a dospělí čtenáři.

Srozumitelné texty a výjimečná grafická podoba

Osudy jsou podány srozumitelnou formou, se složitějšími termíny pomáhá slovníček. Důraz je kladen na zasazení života do dané doby, čtenář se tak dozví i o klíčových událostech nejnovějších dějin, k orientaci napomáhá také mapa a časová osa nejdůležitějších milníků.

Výjimečná je grafická podoba knihy: na ilustracích se podílelo několik autorek, doprovodné obrázky jsou tedy stejně různorodé jako příběhy hrdinek. Kvalitní zpracování činí knihu ještě atraktivnější.

Určitě doporučuji do knihovničky každé mladé slečny a povinně do školních knihoven.

   Kačka Hadamčíková
maminka, učitelka, mlsná tetka
Roztoky
Kapky na kameni na Alza.cz

Kniha Kapky na kameni je k dispozici jako papírová kniha a e-kniha.

P-DC1-WEB17