Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

RECENZE: Ledová obluda od Davida Walliamse

Venku je konečně trochu teplo, ale my pro vás máme Ledovou obludu. Neděste se, jde o nejnovější román britského spisovatele Davida Walliamse, který patří mezi nejprodávanější autory dětských knížek na světě. Vždyť jeho Babičku drsňačku čtou naše děti „povinně“ i ve školách.

Ledová obluda

Je to tak. Ať David Walliams vydá jakou chce knihu, je z ní okamžitě hit. Jeho příběhy totiž nejsou jenom vtipné, ale pokaždé se v nich zabývá lehce ožehavým společenským tématem, které se dětem jinak dost těžko vysvětluje. Již zmíněná Babička drsňačka řeší vztah dětí s jejich prarodiči, jež dost často úplně nechápou.

Pak je tu třeba Pan Smraďoch, hrdina, o kterém všechno vypovídá už jeho jméno. Nemá domov, ale je moc milý. A hlavní hrdinka si ho moc chce vzít domů. Tedy aspoň do zahradního dvorku. A tak můžeme pokračovat, knih Davida Walliamse už u nás totiž vyšlo šestnáct!

A ta nejnovější řeší společenské téma nejožehavější – jaký je náš vztah k mamutům! Ale ne, je to trošku jinak. Tentokrát se příběh výjimečně neodehrává v současnosti, ale v 19. století, kdy se malá Elsie, která vyrůstá bez rodičů, dozví, že byl objeven mamut zamrzlý v ledu. A rozhodne se, že jej potřebuje spatřit.

Tím začíná zatím nejrozsáhlejší a naprosto skvělá nová kniha Davida Walliamse Ledová obluda. Budete se smát, bude vám do pláče, budete ji milovat. To je zkrátka Ledová obluda.

Kniha pro děti Ledová obluda na Alza.cz

Kniha pro děti Ledová obluda je k dispozici jako papírová kniha.

P-DC1-WEB27