Obnovit stránku
Aktuální rychlost doručení Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-1 den 0-1 den 1-3 dny 0-1 den 2-3 dny 2-3 dny

Upozorňujeme na podvodné SMS, které lákají na nevyzvednuté výhry ze slosování. Více zde. 

RECENZE: Vrány od Petry Dvořákové

Po zářijovém vydání bestselleru Chirurg Petra Dvořáková přichází s novelou Vrány, kde líčí na první pohled banální příběh obyčejné rodiny a vztah rodičů a dětí. Nenechte se ale zmást, ve skutečnosti se jedná o mnohem hlubší a náročnější dílo. Frustrace, nepochopení a nenávist vůči některým postavám – tohle jsou pocity, které u čtenáře může vyvolávat kniha Vrány.

Vrány

Skutečný a nepřikrášlený příběh o lásce

Hlavním tématem je nefunkční vztah dvanáctileté Báry a její matky, která si na dceři chce kompenzovat vlastní nespokojenost a problémy. Malá Bára se snaží, ale moc jí to nejde. Je prostě jiná, nikdo ji nechápe a ani se nesnaží pochopit. I ve vlastní rodině se cítí být odstrčena a šikanována. Jak psychicky ze strany matky, tak i fyzicky ze strany otce. Aby toho nebylo málo, její starší sestru má jejich matka zjevně raději, protože je poddajná a dělá vše, co se jí řekne. Navenek ale celá rodina působí normálně a všichni mají pocit, že tak to chodí všude.

Petra Dvořáková dokázala na pouhých 180 stránkách velmi jednoduše a stručně popsat komplikovanou situaci v rodině, v níž neexistuje vzájemný respekt a pochopení. Protože matka ani otec nejsou schopni se chovat ke svým dětem jako k unikátním bytostem, proto se ani děti tomu nenaučí.

Více zde:
Vrány od Petry Dvořákové (kniha)

P-DC1-WEB07