Obnovit stránku

Robinson Crusoe

Kniha, česky
-13%
279 Kč
242 Kč
220 Kč bez DPH

Robinson Crusoe

Nesmrtelný příběh o světoznámém trosečníkovi jménem Robinson Crusoe 

Slavný román Daniela Defoe s názvem Robinson Crusoe býval dříve považován za knihu, která je sice určená dětem, ovšem je pro ně příliš těžká a obtížně srozumitelná. Byly napsány četné verze pro mládež, avšak povedené převyprávění od spisovatele Františka Novotného se stalo bez nadsázky novodobou klasikou.
Hlavní postava trosečníka Robinsona (Robina) je inspirována původním hrdinou a autor ji vykreslil s jeho dobrými i špatnými vlastnostmi. Hrdina postupně  pochopí, že jeho nedobrovolný pobyt na opuštěném ostrově není pouze krutou hříčkou osudu, ale také neopakovatelnou příležitostí, jak se zbavit myšlenkových stereotypů a chamtivosti. Dobrodružnou knihu Robinson Crusoe zdobí jedinečné ilustrace Zdeňka Buriana.
V dobrodružném románu se objevují nečekané situace, které slavného trosečníka v napínavém příběhu provázejí. Co Robinsonovi pomáhá přežít v osamění a překonat všechny nástrahy včetně nájezdu pirátů a lidojedů? Jsou to především odvaha, vytrvalost a střízlivý rozum.
František Novotný je autorem několika románů science fiction a knih o mořeplavbě i znalcem dobrodružných příběhů. Proto knihu Robinson Crusoe dokázal převyprávět s mimořádným citem pro dynamiku a napětí.

Napsali o knize Robinson Crusoe

"Úžasná klasika Daniela Defoe, ve které nám krásně zobrazil život na pustém ostrově o přežití a přátelství. Navíc díky této klasice vznikla spousta dalších skvělých "robinzonád" např. Dva roky prázdnin, Tajuplný ostrov a Strýček námořník (Kormidelník Vlnovský) tak i za tohle děkujme této knize!"

Databáze knih

"Knihu jsem přečetla za jeden den. :) Krásně se čte a je vypravována tak, že vás nepustí :)"

Databáze knih

Není vyplněn Alternativní text k fotografii!

Daniel Defoe

Anglický spisovatel a novinář se narodil v roce 1660 s rodným jménem Daniel Foe. Vzdělání se mu dostalo, avšak věnoval se podnikání. Obchodoval s vínem a tabákem, investoval do zámořských plaveb, politicky se angažoval a byl velmi podnikavý. Usiloval o zlepšení společenského života, navrhoval i reformy vzdělání. Napsal řadu geografických příruček a spisů o zámořských plavbách. Jeho nejznámějším dílem je román Moll Flandersová.

Parametry a specifikace

Doporučený věk od

Doporučený věk 12

Základní

Autor Daniel Defoe; František Novotný; Zdeněk Burian
Počet stran 208 stran
Rok vydání 2017
Typ Kniha
Nakladatel Albatros
Vazba Pevná bez přebalu lesklá
Druh Kniha

Jazyk

Jazyk česky
Kód:  FKP171291
Prod. číslo:  978-80-00-03641-0
P-DC1-WEB22