Obnovit stránku

Schelinger Jiří: Zlatá kolekce Čas 51:71:81 (3x CD) - CD

-8%
399 Kč
369 Kč
305 Kč bez DPH

Schelinger Jiří: Zlatá kolekce Čas 51:71:81 (3x CD) - CD

Jaro 2011 je ve znamení dvojitého schelingrovského výročí: šedesát let od narození, třicet od tragické smrti!

Tento výběr nese název podle jedné z písní skvělého zpěváka s drsným hlasem, číselný podtitul pak zahrnuje životní data a rok jeho zde poprvé zveřejněné rané nahrávky. Tradičnímu kompilátorovi Pavlu Víškovi se podařilo vytvořit 3 CD komplet s maximem hitů i zajímavých objevů.

Prvnídisk je přehlídkou Jiřího interpretačního kumštu v českém repertoáru bubblegumovém, ale také filmovém či tanečním, chybět samozřejmě nemohou ty nejzásadnější songy s holuby, Reném, špenátem či lidoopem. Druhé cédéčko je ve znamení Schelingera jako autora hudby, pro mnohé možná překvapivě i zásadních písní Nemám hlas jako zvon, Kartágo, Lucrezia Borgia, Jahody mražený nebo Lupič Willy. V posledním dílu této cesty proti času ho najdete jako mistra převzatých skladeb kapel Mungo Jerry, Beatles, Deep Purple nebo Black Sabbath, částečné rekonstrukce se tu dočkal projekt Zemětřesení a dojdei na kuriozity, včetně v baru soul skvěle zpívajícího blonďáka. V bookletu je také CV, bilanční rozhovor s bratrem i řada vzácných fotografií.

Snil o hard rocku, ale dělal i mnoho jiných druhů muziky. Byl hvězdou, ale nepodlehl nafouklým manýrám. Byl milován, miloval a úžasně o tom zpíval. Několik desítek důkazů nabízí tato kompilace.

Jiří Schelinger 1971 - 1981: nezapomenutelnou muzikou nabitá dekáda!


Obsah: CD 1 Boty děravý Holubí dům René, já a Rudolf Jabloňový list S pomocí přátel Tornádo Hudba radost dává Moudrý strýček Véna Sníh a mráz Závodník Den tak báječný Což takhle dást si špenát Hop, a je tu lidoop... Divné tušení Jsem prý blázen jen Jen ty, právě ty Sestra má mě hýčká CD 2 02:17 Vnímám Evženie Léto s tebou Držte se módy Lásky splín Tréma Siréna Kartágo Lucrezia Borgia Praví muži zkušení Láska (edit) Bral jsem to vážně Čas Znám tisíc důvodů Jahody mražený 39 I Love You Madchen krásné CD 3 Dráty pletací (Mighty Man) Píseň pro malou Sylvii

Parametry a specifikace

Specifikace

Žánr Pop, Rock, Česká a slovenská tvorba
Médium CD
Interpret Schelinger Jiří
Kód:  FERSU6040-2
Prod. číslo:  SU6040-2
P-DC1-WEB14