Obnovit stránku

Scotland Yard

Audiokniha
Je nám líto, ale prodej již skončil
Zobrazit alternativy

Nevyhovují vám alternativy?

Vybírejte z celé nabídky

Scotland Yard

Jacka Rozparovače ještě nechytili, a Londýnem už obchází další nebezpečí!

Londýn 1889. Hrůzovláda Jacka Rozparovače zrovna skončila, ale další éra nepochopitelného násilí právě začíná. Tým vyšetřovatelů vražd ze Scotland Yardu musí čelit útoku do vlastních řad – kdosi vraždí policisty a zohavené je v kufrech pohazuje na veřejných místech.
Londýn je městem na pomezí nové doby – technický pokrok kráčí nezadržitelně kupředu, ale chudina stále živoří ve stokách připomínajících středověk. Dr. Kingsley, průkopník soudního lékařství už zkouší pracovat s otisky prstů. Ale čas běží a vrah nečeká, je třeba jej zastavit. Viktoriánský Londýn vás vtáhne do temného labyrintu a už vás nepustí!


Alex Grecian (1969)

Uznávaný americký autor povídek, románů, komiksů a grafických románů. Mezi jeho pozoruhodná díla patří série knih Důkaz a cyklus viktoriánských detektivek, který zahájil prvním románem Scotland Yard. Mladý detektiv Walter Day, nováček v teprve nedávno založené jednotce pro vyšetřování vražd, si rychle získal srdce čtenářů, a tak brzy následovaly další romány sledující boj kriminalistů s podsvětím v kulisách Londýna a staré Anglie: The Black Country (Černý kraj), The Devil's Workshop (Ďáblova dílna) a The Harvest Man (Žnec). Alex Grecian žije v Kansasu a pilně spřádá nitky dalších případů.

Martin Sláma (1970) 


Po absolutoriu na Divadelní fakultě JAMU se stal členem činohry Národního divadla Brno, kde působí dodnes. Z dlouhého seznamu postav, které za tu dobu vytvořil, jmenujme Edgara v Králi Learovi, Hubičku ve Snu noci svatojanské, dvojroli Rechtor – Skokánek v Lišce Bystroušce nebo Bertieho, vévodu z Yorku ve Stropnického adaptaci hry Králova řeč, za něhož byl nominován na Cenu Thálie 2013. Na svém kontě má desítky nadabovaných inscenací a seriálů (Komisař Rex, Mentalista, Havaj 5-0). Televizní diváci ho znají jako strážmistra Karabelu v Četnických humoreskách. Je také moderátor a několik let moderoval pořad Dobré ráno na ČT 2.

Parametry a specifikace

Audio

Délka 15:11:08

Autor

Autor Alex Grecian
Interpret Martin Sláma

Podrobnosti

Velikost 128 kbps 844 MB
Kategorie Audioknihy, Detektivky, thrillery, Zahraniční literatura
Jazyk česky
Kód:  AK1A446
P-DC1-WEB29