Obnovit stránku

Sedm zákonů

Kniha, česky
Novinka! Nedělní objednávky doručíme již dnes nebo v pondělí (Jak si vyberete :)
398 Kč
259 Kč
235 Kč bez DPH

Sedm zákonů

Jak se civilizace rodí, jak rostou a jak upadají...

Žijeme v epoše, která nemá obdoby? Je náš svět tak unikátní, jak si myslíme? A budeme první civilizací, která poroste věčně? Nebo je vše prostě jinak a jsme jen dalším kamínkem do mozaiky příběhů člověka na tomto světě?
Správná odpověď je pravděpodobně ano i ne. Naše civilizace, úroveň technologií a znalostí obecně, vyspělost komunikací a lékařské péče i míra blahobytu mluví samy za sebe. Stejně tak ovšem můžeme pozorovat, že podobně jako v minulosti i dnes čelíme dobře známým výzvám, jakými jsou nárůst byrokracie, fungování či selhávání elit, role společenské smlouvy i lídrů, nadbytek nebo naopak chybějící zdroje energie, ekonomické krize nebo (ne)schopnost přizpůsobit se proměnám přírodního prostředí.
Objevují se i zcela nové výzvy jako například svět zahalený do globální komunikace, sociální sítě, zetabyte informací, rozpor mezi nashromážděnými poznatky a skutečným poznáním, lidská schopnost masivně měnit své přírodní prostředí, epidemie a mnohé jiné.
Kniha, kterou držíte v rukou, nabízí možnost podívat se na dnešní svět jako součást dlouhé časové řady dějin, procesů i dílčích událostí, jejichž charakteristiky prozrazují, že existuje sedm univerzálních zákonů, kterým podléhají všechny civilizace. I my. 

5,0
Hodnotili 3 zákazníci
100 %
zákazníků doporučuje
2
uživatelské recenze
?
neznámá reklamovanost
Všechna hodnocení

Parametry a specifikace

Základní

Autor Miroslav Bárta
Počet stran 312 stran
Rok vydání 2020
Typ Kniha
Nakladatel Jota
Vazba Pevná s přebalem lesklá
Druh Kniha

Jazyk

Jazyk česky
Kód:  FKP0300500
Prod. číslo:  978-80-7565-640-7
Odkazy: Stránky výrobce
Máte dotaz na toto zboží?
Zavoláme vám
P-DC1-WEB14