Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Serotonin

Audiokniha
203 Kč
185 Kč bez DPH

Serotonin

Provokatér Houllebecq opět na scéně!

Po šokujícím románu Podvolení, kde si vzal na paškál islám, tentokrát Michel Houellebecq zamířil do vlastních řad. V knize Serotonin líčí muže s krizí ve středním věku, který vzpomíná na všechny ženy svého života – a zejména na tu jedinou, která mu unikla…
Nový román kontroverzního francouzského spisovatele Michela Houellebecqa je životním bilancováním šestačtyřicátníka, který vzpomíná na své bývalé lásky. Nepřekvapí, že nechybí naturalistické popisy sexuality, ale i lyrické, melancholické úvahy nad vztahy obecně, pojmy láska, přitažlivost apod. Ve druhé půlce románu vypravěč zjišťuje, že nemůže žít bez Camille, jedné z milenek, a výčitky i sebelítost ho pohání k něčemu, co vypadá jako stalking. Když je vypravěč na dně, rozhoduje se mezi vírou a mezi antidepresivy. „Bůh je průměrný scenárista“, poznamenává, a je jasné, pro jakou variantu se rozhodl.
Houellebecq má nezaměnitelný, osobitý styl, pracující zejména s nenápadnými, ale promyšlenými asociacemi. Jsou zde i vedlejší linie příběhu jako sportovní střelba nebo vysokoškolské studium na zemědělské fakultě – není to poprvé, co do fiktivního příběhu pronikají autobiografické prvky. Houellebecq opět dokazuje, že každé jeho nové dílo je literární událostí a že se mu stále daří udržovat své čtenáře v očekávání a napětí.

5,0
Hodnotil 1 zákazník
50+
zákazníků již zakoupilo
100 %
zákazníků doporučuje

Parametry a specifikace

Audio

Délka 09:00:50

Autor

Autor Michel Houellebecq
Interpret Otakar Brousek ml.

Podrobnosti

Rok vydání 2 019
Velikost 128 kbps 497 MB
Kategorie Audioknihy, Společenská próza, Zahraniční literatura
Jazyk česky
Kód:  AK1B681
Záruka: 24 měsíců
WEB2