Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Skleněný oceán

Kniha, česky
-22%
368 Kč
288 Kč
262 Kč bez DPH

Skleněný oceán

Dramatický milostný příběh na pozadí jedné z největších katastrof první světové války

Květen 2013
Sarah je americká spisovatelka, která marně hledá téma pro další knihu. Jednoho dne náhodou objeví starý kufřík po svém pradědovi Patrickovi, který pracoval v roce 1915 jako stevard na palubě parníku Lusitania.
V kufříku nalezne něco, co by mohlo změnit historii a odjíždí do Anglie hledat více informací.
Duben 1915
Caroline je bohatá Američanka, která obývá se svým manželem Gilbertem kajutu první třídy Lusitanie. Míří za obchodem do Evropy, kde běsní válka. Gilbert je neustále zaneprázdněný, nepřestává pracovat ani na lodi. Caroline už nebaví hrát roli manželky úspěšného podnikatele a je ráda, když na palubě potkává starého přítele Roberta. Čím více času s ním tráví, tím více se zajímá o dění kolem. Brzy pochopí, že se na palubě odehrává něco tajného a nebezpečného.
Tess cestuje druhou třídou. Aby měla na jídlo, musela už od dětství krást. Už toho ale má plné zuby. Tady na lodi spáchá svou poslední loupež. V Anglii se provdá a začne nový život. Alespoň to jí slíbil její snoubenec. Čím více se ale loď přibližuje k evropským břehům, tím méně tomu věří, protože na lodi se děje něco divného…
Luxusní zaoceánský parník Lusitania se na poslední plavbu z New Yorku do Liverpoolu vypravil 1. května 1915. O týden později jej jen pár kilometrů od irského pobřeží zasáhlo německé torpédo a loď šla během několika minut ke dnu. Zemřelo 1 195 osob. Tato katastrofa výrazně ovlivnila průběh první světové války.

Napsali o knize Skleněný oceán

Tak tento román byl opravdu úžasný, přesně dle mého gusta, tentokráte mě můj instinkt nezklamal. Knihu napsaly tři americké autorky, což už samo o sobě je nad mé chápání, ale tady to bez problémů fungovalo a daly dohromady krásnou knihu. Všechny příběhy, které jsou v knize obsaženy a které se vzájemně proplétají a ovlivňují, byly krásně vymyšleny a napsány.

hodnocení na databazeknih.cz

Očekávání od této knihy byla veliká. A byla to trefa na první dobrou! Pokud máte rádi příběhy typu Titanic (tomuto srovnání se zkrátka nedá vyhnout), tak se vám bude Skleněný oceán líbit. Je v něm romantika, drama, špionáž, tajemství... Zkrátka poutavé čtení, které baví.

hodnocení na databazeknih.cz

5,0
Hodnotili 3 zákazníci
20+
zákazníků již zakoupilo
100 %
zákazníků doporučuje
1
uživatelská recenze
Všechna hodnocení

Parametry a specifikace

Základní

Autor Beatriz Williams; Lauren Willig; Karen White
Počet stran 416 stran
Rok vydání 2020
Typ Kniha
Vazba Pevná s přebalem lesklá
Druh Kniha

Jazyk

Jazyk česky
Kód:  FKP0326854
Prod. číslo:  978-80-7565-649-0
P-DC1-WEB27