Obnovit stránku

Slovo a hlas

Audiokniha
189 Kč
172 Kč bez DPH

Slovo a hlas

Z komentáře k původnímu LP albu 1218 0501 vydanému Supraphonem v roce 1980:
Toto dvoudeskové album přináší záznam slavnostního pořadu z české poezie 19. a 20. století, který uvedla Viola pod názvem Slovo a hlas 22. října 1978 v Dvořákově síni Domu umělců k patnáctému výročí svého vzniku. Scénář zahrnuje čtyřicet básní třiceti šesti autorů a dva prozaické texty, tvořící rámec kompozice.
Je pokusem o malé náznakové dějiny novočeské poezie od Jana Kollára a K. H. Máchy až po starší generaci současných básníků.... Volba interpretů byla dána především patnáctiletou tradicí Violy. Chtěli jsme, aby v tomto pořadu účinkovali především ti, kdo tuto tradici vytvářeli, a aby se pokud možno sešli právě se svým autorem; aby tedy mohlo dojít k těsné vzájemné vazbě, k citovému i racionálnímu pochopení i ztotožnění, které jediné tvoří z přednesu básně autonomní umělecké dílo, dotvářejíc zázračností hlasu to, co napsal básník.
Ovzduší, v němž se slavnostní pořad Slovo a hlas odehrával, je ovšem takřka nezachytitelné a těžko sdělitelné... o tom svědčí naše nahrávka, která je tak v několikerém směru ojedinělým dokumentem. S vědomím této dokumentárnosti ji předkládáme posluchačům - a v tom smyslu by ji měli také přijmout a vnímat.
Vladimí Justl

Parametry a specifikace

Audio

Délka 02:25:44

Autor

Autor Vladislav Vančura
Interpret Vladimír Šmeral

Podrobnosti

Velikost 128 kbps 134 MB
Kategorie Česká literatura, Divadlo, rozhlas, televize, Poezie
Jazyk česky
Kód:  AK1A182
P-DC1-WEB23