Obnovit stránku

Prodloužili jsme pro vás otevírací dobu našich prodejen, abyste mohli dárky letos nakoupit v klidu a bez stresu.

Spolčení hlupců

Audiokniha
299 Kč
247 Kč bez DPH

Spolčení hlupců

Pulitzerovou cenou oceněný, kultovní, humoristicko-satirický román Spolčení hlupců

Ignácius Reilly, dnes už legendární postava, je výstřední třicátník s akademickým vzděláním, který odmítá pracovat a žije se svou ovdovělou matkou. Notorický mudrlant a zápecník Ignácius považuje za své životní poslání sepsání význačného díla, ve kterém odhalí pomýlenost a mravní zpustlost doby. Při jedné cestě z baru Ingáciova matka poškodí autem cizí dům a jelikož nemá peníze na náhradu škody, je Ignácius donucen hledat si práci. Nakonec je přijat do továrny Levyho kalhoty, což je upadlý podnik před bankrotem. Ignácia práce v malém podniku nadchne, cítí ji především jako šanci trumfnout svou přítelkyni ze studií Myrnu Minkoffovou, která se angažuje v boji za lidská práva v New Yorku. Jeho neutuchající úsilí o sebeprosazení ho však vrhá do série riskantních situací.

John Kennedy Toole

Dětství prožil na okraji New Orleansu pod vlivem dominantní matky Thelmy Ducoing Toole. Roku 1958 absolvoval s vyznamenáním Tulaneskou univerzitu a o rok později také Columbijskou univerzity v New Yorku, kde později později získal rovněž doktorát. Ve svých šestnácti letech napsal svůj první román Neónová bible. Po absolutoriu krátce učil a působil jako asistent na univerzitě, v roce 1961 byl povolán do armády. Román Spolčení hlupců dokončil v roce 1967, ale žádné nakladatelství neprojevilo o rukopis zájem. Toole poté propadl vleklé depresi a v roce 1969 spáchal sebevraždu. Prvního vydání Spolčení hlupců dosáhla jeho matka až v roce 1980. Román si získal značnou popularitu, bylo prodáno více než 1,5 miliónů výtisků a byl přeložen do 18 jazyků.

Jiří Zavřel

Narodil se v Praze, v rodině operetního zpěváka a tanečnice. Začal svoji divadelní dráhu jako elév v pražském Hudebním divadle v Karlíně, poté hostoval v Divadle Jiřího Wolkera. Byl členem Kladivadla v Ústí nad Labem a od roku 1972 působil v ústeckém Činoherním klubu. Po roce 1989 se začal kromě příležitostných prací ve filmu, televizi a rozhlase věnovat především dabingu. Díky svému výbornému hlasu se představil i v operetě („Mam’zelle Nitouche“). Promlouval k nám např. jako Arnold Schwarzenegger, Bud Spencer nebo Robbie Coltrane, jehož Hagrida namluvil v šesti dílech kouzelnické ságy o Harrym Potterovi. Tympanum vydalo v jeho intepretaci audioknihy Stalker, Na cestě a Vyhoďme ho z kola ven.

Parametry a specifikace

Audio

Délka 17:41:34

Autor

Autor John Kennedy Toole
Interpret Jiří Zavřel

Podrobnosti

Velikost 128 kbps 975 MB
Kategorie Audioknihy, Humor, satira a komedie, ZahraniÄŤnĂ­ literatura, Zahraniční literatura
Jazyk česky
Kód:  AK1B473
Záruka: 24 měsíců
Máte dotaz na toto zboží?
Zavoláme vám
WEB8