Obnovit stránku
Během svátku 28.9. jsou uzavřeny pobočky Děčín, Kladno, Brno-Lískovec a Frýdek-Místek. Všechny ostatní pobočky zůstávají otevřené pro výdej objednávek.

Spotify

Audiokniha
269 Kč
245 Kč bez DPH

Spotify

Spotify vypráví neoficiální příběh o tom, jak se z tajemného švédského startupu stal největší světový hráč, opanující Wall Street.

Neoficiální příběh nejslavnějšího švédského startupu. To, jakým způsobem dnes posloucháme hudbu se zdá samozřejmostí, vývoj současných možností avšak trval téměř dvě desetiletí. A není u konce. Hledání investorů, boj o práva, vyjednávání s Markem Zuckerbergem, vstup na akciové trhy, v této knize najdete všechno to, co se skrývá na cestě od geniálního nápadu až k dominantnímu postavení na trhu streamování hudby.
Vzpomínáte na dobu, kdy hudební průmysl krachoval? Na přelomu tisíciletí klesaly prodeje CD nosičů o miliardu dolarů ročně, hudba se sdílela z pirátských stránek a situaci nezachránil ani iTunes. Velké hudební společnosti byly v krizi.
Daniel Ek V té době se mladý počítačový nerd ze stockholmského předměstí spojil se zámožným společníkem, aby uskutečnili vizi, která změnila hudební průmysl. Spotify vypráví příběh Daniela Eka, Martina Lorentzona a startupu, z něhož se stal největší světový hráč v oblasti streamování hudby. Popisuje obtížnou cestu hledání investorů, přemlouvání nahrávacích společností k poskytnutí licencí, boj s konkurencí, odpor Stevea Jobse, mnoho ztrátových let, ale i nadšení posluchačů z nových funkcí i playlistů. V neposlední řadě pak vstup společnosti na burzu.
Spotify vždy charakterizovala kultura mlčení – smlouvy s nahrávacími společnostmi se nezveřejňovaly a zaměstnanci podepisovali dohody o mlčenlivosti. Navzdory tomu se autorům podařilo vyzpovídat desítky insiderů z řad bývalých zaměstnanců a členů představenstev, mluvili s investory i s osobnostmi hudebního průmyslu a vedle novinových článků, rozhovorů a veřejných vystoupení čerpali z účetních uzávěrek, seznamů akcionářů a interních dohod.
Výsledkem je inspirativní příběh o tom, že když má někdo jasnou vizi, mimořádnou houževnatost a velké sny, dokáže konkurovat i největším technologickým gigantům světa.
V knize se mimo jiné dozvíte:
- Kdo vůbec je zakladatel Spotify Daniel Ek: z jaké je rodiny, jakou hudbu poslouchal, jak mu to šlo ve škole.
- Jakou roli hrál v jeho životě web pro mladé dívky stardoll.com
- Proč Steve Jobs negativně ovlivňoval vstup Spotify na americký trh.
- Kteří umělci střídavě službu podporovali a zase z ní odcházeli.
- Kolik stojí firmu jeden zadarmový účet měsíčně.
- Jaké jsou vize Spotify do budoucnosti.
 

Napsali o knize Spotify

„Kniha Spotify je příběhem o odvaze outsidera, který se nenechal zastrašit giganty ze Silicon Valley – a stal se králem. Měl by si ho přečíst každý ostýchavý podnikatel. Ukazuje, že ochota bojovat za svůj nápad se může skutečně vyplatit.“

Wall Street Journal

„Čím to je, že Švédsko vyprodukovalo tolik inovací v oblasti digitální hudby? Proč se právě tady zrodila firma Spotify, dodnes vzdorující všemocnému Applu? Dva vynikající švédští novináři líčí vzestup společnosti, která proměnila moderní hudbu, nejen jako strhující příběh ze světa byznysu, ale také jako lekci z technologické geopolitiky. Rafinovaný a rozhodný Daniel Ek ze Spotify ukazuje, proč Silicon Valley nemusí vždycky vyhrát.“

David Kirkpatrick, autor knihy Pod vlivem Facebooku: Příběh z nitra společnosti, která spojuje svět

„Kniha Spotify se čte jako filmový scénář. Skvěle zachycuje příběh o tom, jak technologie proměnily hudbu – a příběh lidí, kteří za touto proměnou stojí.“

Daniel Goldberg, spoluautor knihy Minecraft: The Unlikely Tale of Markus ‘Notch’ Persson and the Game that Changed Everything

„Konečně: důkladné a zasvěcené představení nejakčnějšího nového hráče v hudebním průmyslu i osobností stojících za globálním křížovým audiotažením švédského giganta.“

Shirley Halperinová, redaktorka Variety

„Působivý, pronikavý pohled na jednu z nejúspěšnějších technologických firem Evropy. Spotify je zasvěcená zpráva i pro čtenáře s perspektivou insidera.“

Pär-Jörgen Pärson, první investor a partner Spotify z Northzone

O autorech

Jonas Leijonhufvud (* 1974) má za sebou kariéru v ekonomické redakci deníku Svenska Dagbladet, v deníku Dagens Nyheter a na televizních stanicích TV8 a TV4.
Sven Carlsson (* 1986) působil v ekonomické redakci deníku Svenska Dagbladet a ve zpravodajské agentuře AFP.
Dnes oba pracují jako reportéři ekonomicky zaměřeného deníku Dagens industri a jeho specializovaného webu Di Digital. Technologiím se věnují také v podcastu Digitalpodden.

Parametry a specifikace

Audio

Délka 09:05:32

Autor

Autor Jonas Leijonhufvud, Sven Carlsson
Interpret Ondřej Halámek

Podrobnosti

Rok vydání 2021
Kategorie Literatura faktu a publicistika, Zahraniční literatura
Jazyk česky
Kód:  AK1C777
Odkazy: Stránky výrobce
Máte dotaz na toto zboží?
Zavoláme vám
P-DC1-WEB24