Obnovit stránku

Upozorňujeme na podvodné SMS, které lákají na nevyzvednuté výhry ze slosování. Více zde. 

Spoušť

E-kniha, česky
169 Kč
154 Kč bez DPH

Spoušť

Deset pokusů o katastrofu. Co je v případě člověka kritické množství?

Deset postav žije své zdánlivě obyčejné životy, a přece je každá infikována různě silnou dávkou neuróz a nenaplněných tužeb. Pokoušejí se žít samy za sebe, ale jako by to nestačilo, ostatní jim to komplikují, jak se úporně snaží o totéž. Po dosažení kritického množství se však spouští nevratné procesy…

A v tu chvíli je buď konec, nebo začátek, buď se umírá, nebo se konečně začíná žít. Anebo někde za okny dojde k velkému třesku, když už ani vesmír neví, co dál. Taková spoušť! Sára Vybíralová přichází se stylisticky vytříbenými povídkami, které naplňují představu sebevědomého debutu, určeného současníkům.

 

Kniha získala literární Cenu Jiřího Ortena. Porota ji vybrala proto, že dílo považuje za „suverénní a originální vypravěčský typ, který překračuje hranice současné české prózy“.

Sára Vybíralová (1986)

Vystudovala francouzštinu a historii na Filozofické fakultě UK, kde je v současnosti doktorandkou. Pracuje jako lektorka a překladatelka z francouzštiny. Básně a krátké prózy publikovala časopisecky, Spoušť je její knižní prvotina. Žije střídavě v Praze a Paříži.

Parametry a specifikace

Formát a typ ochrany

Dostupný formát epub, mobi, pdf2
Druh ochrany social

Základní

Autor Sára Vybíralová
Jazyk česky
Počet stran 240 stran
Rok vydání 2015
Nakladatel Host
Kód:  EK15499
Prod. číslo:  978-80-749-1494-2
Odkazy: Stránky výrobce
P-DC1-WEB19