Obnovit stránku

Stručné dějiny světa pro mladé čtenáře

Audiokniha
199 Kč
181 Kč bez DPH

Stručné dějiny světa pro mladé čtenáře

Zajímavou formou podaný příběh dějin světa, který zaujme nejen mladé čtenáře

Proslulý kunsthistorik převypravuje dějiny světa jako příběh, ne vždy právě veselý a pochopitelně neukončený. V této knize se Gombrich zaměřuje spíše na mladší generaci, ale s chutí si ji poslechnou i dospělí. Kniha čtenáře provede historií od počátků až do dvacátého století. Seznámí ho s nejdůležitějšími historickými osobnostmi a událostmi a také jej poučí o souvislostech a spojitostech mezi různými obdobími.

Ernst Hans Josef Gombrich

Sir Ernst Hans Josef Gombrich se narodil ve Vídni roku 1909. Narodil se vzdělané židovské rodině, otci advokátovi a matce pianistce. Po maturitě studoval dějiny umění ve Vídni a v Berlíně navštěvoval přednášky psychologa W. Kohlera. Zájem o umění a psychologii ho provázel celý život. Po vypuknutí světové války vydal Malé dějiny světa, které byly poté přeloženy do několika jazyků. Emigroval do Londýna a pracoval pro BBC – monitoroval německé vysílání. Byl to právě on, který správně uhodl, že je Hitler mrtev, protože německý rozhlas vysílal Brucknerovu smuteční symfonii. 
Gombrich dostal Řád britského impéria a později byl povýšen do šlechtického stavu. Jeho kniha Příběh umění je dodnes oblíbený úvod do dějin umění. Věnoval se dekorativnímu umění a ornamentu, tak i karikatuře a výtvarnému odrazu antiky a mnoha dalším tématům. Již od 50. let se kriticky stavěl k modernímu umění a odmítal jej i názor, že umění může být cokoliv, co se za něj prohlásí. Odmítal také představu oddělené „židovské kultury“, kterou pokládal za vynález nacistů.

David Viktora

David Viktora se narodil v Ostravě, odkud se v roce 1973 přestěhoval s rodiči do Brna, kde absolvoval základní školu a gymnázium. Jeden rok působil jako elév v Jihlavském divadle a následující čtyři roky pak studoval na divadelní fakultě JAMU. V roce 1990 přijal angažmá do činohry Národního divadla Moravskoslezského v Ostravě, kde za dobu svého působení nastudoval pěknou řádku rolí, jako je například Des Grieuxe (Manon Lescaut), Bilbo Pytlík (Hobit aneb Cesta za pokladem), Augiáš (Herkules a Augiášův chlév), McMurphy (Přelet nad kukaččím hnízdem), Jindřich IV. (Královna Margot), Boleslav (Krvavé křtiny aneb Drahomíra a její synové) a další.

4,0
Hodnotil 1 zákazník
50+
zákazníků již zakoupilo
80 %
zákazníků doporučuje

Parametry a specifikace

Audio

Délka 12:04:34

Autor

Autor Ernst Hans Gombrich
Interpret David Viktora

Podrobnosti

Rok vydání 2 018
Délka 12 h
Kategorie Literatura faktu a publicistika
Typ Audiokniha
Jazyk česky
MIME typ mp3
Kód:  AUD02655
P-DC1-WEB03