Obnovit stránku

Svěrák Zdeněk, Uhlíř Jaroslav: Ty nejlepší písničky v novém kabátě - CD

-9%
329 Kč
299 Kč
247 Kč bez DPH

Svěrák Zdeněk, Uhlíř Jaroslav: Ty nejlepší písničky v novém kabátě - CD

Písničky, které všichni milujeme, v nové interpretaci svých tvůrců!

Spolupráce dvou mimořádných osobností - Zdeňka Svěráka (textaře) a Jaroslava Uhlíře (hudebníka) - trvá již déle než 40 let. V plodném přátelství vytvořili stovky písní, z nichž velká většina okamžitě získala oblibu v nejširších vrstvách publika dětského i dospělého.
Kromě písniček, připravovaných pro televizní Hodiny zpěvu, jimiž se každoročně oslavují v Čechách Vánoce, vznikla v jejich tvůrčí dvojici i velká skupina filmových písní.

V tomto výběru jsou ty, které si posluchači nejčastěji žádají na koncertech kapely Fredyho Bittnera, s níž pravidelně koncertuje Jaroslav Uhlíř. Ten většinu písní také nově nazpíval. V jeho interpretaci dostávají tradičně známé texty Zdeňka Svěráka náhle jakoby netušené významy, posluchač je zaujat nečekanou podobou již klasické písně.
Kromě Jaroslava Uhlíře nazpívali písničky v překvapivé podobě Zdeněk Svěrák, Fredy Bittner a Jana Koutová. Písničky připomenou (kromě Hodin zpěvu) také filmy, v nichž zlidověly: Ať žijí duchové, Princové jsou na draka, Tři veteráni, Vrchní, prchni, Lotrando a Zubejda, Kolja, Vratné lahve.


Obsah: Zavolejte stráže Severní vítr Skřítkové tesaři Hajný je lesa pán Dělání Hlupáku, najdu tě Kdyby se v komnatách Pod dubem, za dubem Když se zamiluje kůň Datel Neopouštěj staré známé Ať smolařům je hej Ani k stáru Když sovy loví Chválím tě, země má Jestli to nebude láska Elektrický valčík Není nutno

Parametry a specifikace

Specifikace

Žánr Pop, Pro děti, Česká a slovenská tvorba
Médium CD
Interpret Svěrák Zdeněk, Uhlíř Jaroslav
Kód:  FERSU6355-2
Prod. číslo:  SU6355-2
WEB4