Obnovit stránku

Během svátku 8.5. mají všechny naše pobočky otevřeno, mimo P7 - Holešovic, P4 - Hájí, P9 - Počernic (pouze AlzaDrive otevřen), Brna - Střed, Brna - Lískovce, Děčína, Frýdku-Místku, Kladna, Ostravy a Plzně.

Svolení

Audiokniha
249 Kč
226 Kč bez DPH

Svolení

Pohledná mladá dívka a starší zkušený muž. Jenže toto není Lolita. Toto je skutečný život, v němž není radno si podobné vztahy romantizovat.

Osmdesátá léta minulého století v Paříži. Třináctiletou V. vychovává rozvedená matka, kterou více než dcera zajímají vlastní problémy. V. vyplňuje prázdnotu svého života četbou. Jednoho dne potká na večírku charismatického staršího spisovatele G. M., jenž ji uhrane zamilovanými pohledy, vřelou pozorností a brzy také vyznáním lásky. V. se mu oddá tělem i duší a nenechá se odradit ani hrozbou policejního vyšetřování. 
Vše se zhroutí ve chvíli, kdy se V. dozvídá, že G. M. je vztahy s nezletilými proslulý. Za přívětivou maskou se skrývá pedofilní predátor, chráněný příslušníky pařížských literárních kruhů.

Vanessa Springora

Vanessa Springora (nar. 1972) je ředitelkou francouzského nakladatelství Juillard. Po třiceti letech se v autobiografickém románu Svolení (2020) rozhodla zveřejnit své svědectví o nerovném vztahu s jedním z nestorů francouzské literární scény. Kniha ihned po vydání otřásla francouzským kulturním světem a odstartovala celospolečenskou debatu. Rozběhlo se i vyšetřování dávných případů zneužívání. Kniha se stala bestsellerem a získala také cenu Jeana-Jacquesa Rousseaua za autobiografický román.

Helena Dvořáková

Helena se narodila v Brně. Vystudovala Akademické gymnázium a pod vlivem spolužáků Jana Mikuláška a Marka Cpina se přihlásila na JAMU obor činoherní herectví, kde v roce 2002 absolovovala.
Během studia JAMU hostovala v Městckém divadle v brně, kde působila i po studiích a to do roku 2006. Výrazně na sebe upozornila např. jako Elektra ve hře Eugena O´Neilla ELEKTRA, Sally Bowles v CABARETU a dalších. V roce 2005 hrála na divadelních slavnostech v německém Mayenu.
V roce 2006 přesídlila do Prahy a stala se členkou Divadla v Dlouhé. Za postavu Anežky Nulíčkové ve hře MAŠKARÁDA získala cenu za nejlepší ženský herecký výkon Grand festivalu smíchu v Pardubicích. Za titulní postavu Faidry získala cenu Alfréda Radoka a byla nominována na cenu Thálie. Tu získala v roce 2012 za postavu Ysé v inscenaci POLEDNÍ ÚDĚL.
Vystupovala na několika pražských divadelních scénách např. Ungelt, Činoherní klub, v současné době hostuje v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích v inscenaci DOBRÝ PROTI SEVERÁKU.
Pravidelně spolupracuje s Českým rozhlasem, je držitelkou ocenění Rozhlasová Thálie za hlavní roli v adaptaci divadelní hry HILDA.
Hrála v televizních seriálech – Kukačky, Anatomie, nebo Kriminálka anděl - ve které ztvárnila roli psycholožky Jany Chládkové a také v několika celovečerních filmech - Stínu neutečeš, Schmitke, Modelář.

Parametry a specifikace

Audio

Délka 04:02:42

Autor

Autor Vanessa Springora
Interpret Helena Dvořáková

Podrobnosti

Rok vydání 2 021
Velikost 128 kbps 342 MB
Kategorie Audioknihy, Detektivky, thrillery, Vzpomínky a biografie, Zahraniční literatura, Thrillery
Jazyk česky
Kód:  AK1C842
P-DC1-WEB02