Obnovit stránku

Upozorňujeme na podvodné SMS, které lákají na nevyzvednuté výhry ze slosování. Více zde. 

Tajemství papežovy knihovny

E-kniha, česky
66 Kč
60 Kč bez DPH

Tajemství papežovy knihovny

Zajímavá historie druhé poloviny 16. století podbarvená napětím a úvahami o smyslu života – to je hlavní náplň závěrečného dílu trilogie Tajemství papežovy knihovny.

Mladý Giordano Bruno, ústřední postava románu, zbytečně moc čte a přemýšlí. Přestává být poslušným dominikánským mnichem a za své názory je obžalován ze 130 porušení církevních pořádků. Aby se vyhnul trestu, tajně opouští římský klášter. Začíná se jeho životní pouť četnými evropskými univerzitami, je pozván dokonce i k audienci u francouzského krále Jindřicha III., anglické královny Alžběty I. a císaře Rudolfa II. Na své cestě získává množství poznatků z učených knih ale i z tajných pramenů. Snaha po vědění však přivolává zradu.

Giordano Bruno končí svou badatelskou pouť v inkvizičním vězení benátské republiky. Papežský stolec nepřipustí, aby tento mimořádný učenec zůstal dlouho i se svým tajemstvím mimo jeho vliv. Dramaticky si na Benátčanech vynutí vydání Giordana Bruna do Vatikánu, aby dalších dlouhých sedm let mohl spolu s několika kardinály papežské kurie připravovat Reformu nebes…

Parametry a specifikace

Základní

Autor Mik Peterman
Jazyk česky
Počet stran 592 stran
Rok vydání 2014
Série Tajemství papežovy knihovny
Nakladatel Better-M, s.r.o.
Kód:  EK15376
Prod. číslo:  978-80-905-5913-4
P-DC1-WEB02