Obnovit stránku

Terror

Audiokniha
699 Kč
635 Kč bez DPH

Terror

Arktická výprava se mění v zoufalý boj o přežití… tajemný a nelítostný netvor nemá slitování

Erebus a Terror. Dvě lodě britského královského námořnictva, které se roku 1845 vydaly hledat tzv. severozápadní cestu – tedy způsob, jak obeplout Ameriku od severu a dostat se mezi Kanadskými arktickými ostrovy z Atlantiku do Pacifiku. Z dějin už víme, že Franklinova expedice skončila tragicky, ale co se vlastně stalo? Svou verzi událostí líčí druhý kapitán Crozier, velící na lodi Terror, a několik dalších účastníků výpravy. V mozaice výpovědí, proložené retrospektivními pasážemi, se vyjevují osudy námořníků, kteří uvázli v arktické ledové pasti, docházejí jim potraviny, sužují je kurděje i jiné choroby a navíc je pronásleduje tajemný netvor z inuitských mýtů. Dramatický příběh boje o přežití je vystavěn na půdorysu dostupných historických fakt, zároveň je však barvitě zprostředkován skrze perspektivu posádky, pro níž cesta za dobrodružstvím postupně nabývá nečekaně děsivých rozměrů.
Podle románu natočila televice AMC úspěšný seriál (2018) v produkci Ridleyho Scotta. Druhá série se připravuje.

Dan Simmons

Americký autor se narodil v Peorii ve státě Illinois. Vystudoval angličtinu na univerzitě v St. Louis, poté osmnáct let vyučoval na základních školách a poslední čtyři roky své pedagogické praxe se věnoval zvláště nadaným dětem. Od roku 1987 se naplno věnuje psaní. Jeho první publikovanou prací byla povídka The River Styx Runs Upstream (Řeka Styx teče proti proudu, 1982) v magazínu Twilight Zone (1982). Jeho románovým debutem byl horor Píseň Kálí. Nejznámější z jeho tvorby je román Hyperion a jeho pokračování Pád Hyperionu, Endymion a Vzestup Endymionu. Kromě science fiction (Ílion, Olymp, Flashback) a hororů (Hladové hry, Drood, Černé léto, Ohně z ráje, Děti noci ad.), ale píše také detektivky (Krutá hra, Kruté mrazy, Krutý osud, Páté srdce) a romány mimo žánrová vymezení (Blackhills,  Fáze gravitace). Podle historického románu s hororovými prvky s názvem Terror natočila televice AMC úspěšný seriál v produkci Ridleyho Scotta. Druhá série se připravuje.

4,4
hodnotilo 5 zákazníků
50+
zákazníků již zakoupilo
80 %
zákazníků doporučuje
Všechna hodnocení

Parametry a specifikace

Audio

Délka 35:51:13

Autor

Autor Dan Simmons
Interpret Daniel Rous, David Novotný, Ivan Lupták, Jan Vlasák, Jiří Hromada, Lukáš Příkazký, Martin Stránský, Miloslav König, Petr Jeništa, Robert Mikluš, Vladislav Beneš

Podrobnosti

Ocenění Audiokniha roku
Velikost 128 kbps 1 980 MB
Kategorie Audioknihy, Detektivky, thrillery, Dobrodružné romány, Zahraniční literatura
Jazyk česky
Kód:  AK1B205
Záruka: 24 měsíců
P-DC1-WEB24